facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-07-08
 

Ponidzie - nowe wyd. Compass

Nowa mapa Ponidzia - od Gór Świętokrzyskich aż po Kazimierze Wielką
„Ponidzie wiosenne, Ponidzie leniwe,
Prężysz się jak do słońca kot,

Rozciągnięte po tych polach,
Lichych lasach w pstrych łozinach,
Skałkach w słońcu rozognionym,

Nidą w łąkach roziskrzoną

Na Ponidziu wiosna trwa”

Śpiewała Wolna Grupa Bukowina na czele z jej założycielem i bardem Wojtkiem Bellonem.

Dla tych, którzy chcą nabrać sił przed lub po górskich wędrówkach i wspinaczkach, zregenerować siły, odpocząć i zobaczyć wyjątkową, kserotermiczna roślinność oraz wijącą się meandrami Nidę oraz jej dopływy zapewne na Ponidziu doznają niezapomnianych wrażeń. To wyjątkowy teren, który obfituje w piękną roślinność, niezapomniane widoki i wrażenia. Wydawnictwo Compass prezentuje nowe wydanie mapy PONIDZIE wraz z bogatym opisem regionu, szlaku kajakowego po Nidzie oraz opisem najciekawszych zakątków i zabytków tego regonu. Osobiście polecam aby choć na chwilę przenieść się w świat Wojtka Bellona i jemu podobnych.

Ponidzie

Ponidzie należy z pewnością do najciekawszych turystycznie regionów Polski. Interesująca historia tego obszaru, wspaniałe zabytki, liczne uzdrowiska oraz nieskazitelna przyroda, chroniona na terenie 3 Parków Krajobrazowych sprawiają, że jest to wymarzone miejsce do odpoczynku i turystyki. To kraina pełna słońca, urzekająca pięknem nienaruszonej przez człowieka przyrody i gdzie biją dające życiodajne siły źródła wody siarczkowej.
O zbawiennym działaniu tych źródeł przekonano się już w poł. XIX w. i dziś uzdrowiska
w Busku i Solcu-Zdroju przyciągają kuracjuszy nie tylko z Polski.
W kolejnym, V. już wydaniu mapy „Pondzie” prezentujemy nowy obszar i plany centrum miast Busko-Zdrój i Pińczowa. Ukazany tu teren zawiera się pomiędzy następującymi miejscowościami: od północy - Chęciny; od południa - Proszowice; od zachodu - Jędrzejów i od wschodu - Staszów. Informator mapy wzbogaciliśmy szczegółowym opisem szlaku kajakowego Nidy wraz z kilometrażem. Znajdziecie tu również opisy wartych zobaczenia zabytków, rezerwatów przyrody, uzdrowisk, oraz innych atrakcji turystycznych. Siatka GPS (UTM).

Ponidzie
skala 1:75000
wydanie 5, rok 2009
ISBN: 978-83-60240-05-2

Wydawnictwo Compass oferuje nam różne formy mapy od papierowej po wersje GPS.

Źródło: http://www.compass.krakow.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com