facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-06-06
 

Ponad 300 osób pobiegło w Tatrach przez Świnicką Przełęcz

Ponad 320 osób wzięło udział w VI Wysokogórskim Biegu im Druha Marduły, który odbył się w niedzielę 2 czerwca w Tatrach. Na starcie w Dolinie Olczyskiej o 7 rano świeciło słońce, ale temperatura kilku stopni powyżej zera i przelewające się wysoko przez grań chmury nie wróżyły łatwych warunków.
I faktycznie, po podbiegu do Murowańca przez Psią Trawkę i zbiegnięciu z Przełęczy Karb, zawodników podchodzących na najwyższy punkt trasy, Świnicką Przełęcz (2051 m n.p.m.), spowiły chmury, a widoczność spadła do kilkunastu metrów. Dwa stopnie ciepła nie przeszkodziły jednak w rywalizacji, a wiele osób chwaliło sobie nawet takie warunki.

Bieg Marduły był pierwszymi zawodami cyklu trudnych biegów górskich Salomon S-LAB. Tak jak w ubiegłym roku zawody wygrał Marcin Świerc (Salomon Suunto Team), któremu pokonanie trasy z przewyższeniem +1750 / -1410 m na dystansie 25,5 km zajęło zaledwie 2 h18 min. Warto dodać, że Marcin wygrał wszystkie dotychczasowe Biegi Marduły, a w zeszłym roku na nieco krótszej trasie ustanowił rekord i zszedł poniżej 2 h. W tym roku walka też była ostra - pięć minut po Świercu na mecie pojawił się Daniel Wosik (RMD Montrail), a minutę później Lucjan Chorąży.

Fot. M. StrojnyWśród pań rywalizacja na całej trasie toczyła się między Anią Celińską (Byledobiec Anin) i Dominiką Wiśniewską-Ulfik (RMD Montrail), i ostatecznie to Dominika na mecie na Kalatówkach pojawiła się z dwuminutową przewagą. Trzecia z pań, Maria Cebo (Ultra Beskid Sport), straciła do zwyciężczyni 5 minut. Wszystkie panie z podium złamały czas 3 godzin.

Trasa zawodów to niewątpliwie jedna z najtrudniejszych w kraju, nie dziwi więc fakt, że spośród 321 startujących do mety dobiegło 301. Na trasie obowiązywały dwa limity czasowe: 2 h przy Murowańcu i 3:30 h na Kasprowym Wierchu. Widoki były niezapomniane, a zawody były także Mistrzostwami Polski w Skyrunning.

Fot. M. Strojny


Drugimi zawodami w cyklu Salomon S-LAB będzie Maraton Gór Stołowych. 6 lipca, a trzy ostatnie biegi do wyboru rozegrane zostaną w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich 18-21 lipca. Na spotkaniu zespołu Salomon Suunto przed zawodami organizator MGS Piotrek Hercog poinformował, że dla pierwszych 15 zawodników Biegu Marduły (kobiet i mężczyzn) ma wolne miejsca na swoim biegu.

Więcej informacji o cyklu, nagrodach i systemie punktowania na stronie www.trailrunning.pl.


Tam też można znaleźć wyniki z niedzielnego biegu w Tatrach.

Wyniki mężczyzn
Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) 2:18.31
Daniel Wosik (RMD Montrail) 2:23.38
Lucjan Chorąży 2:24.49

Wyniki kobiet
Dominika Wiśniewska - Ulfik (RMD Montrail) 2:43.00
Anna Celińska (Byledobiec Anin) 2:45.09
Maria Cebo (Beskid Ultra Sport) 2:49.35

Fot. M. Strojny


Ponad 500 zdjęć ze startu, Świnickiej Przełęczy, okolic Beskidu i z zakończenia w galerii na http://trailrunning.pl/zdjecia/
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com