facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-03-12
 

Południowa Afryka z akcentem pływackim (16 marca, Kraków)

Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" ma zaszczyt zaprosić Państwa na specjalne spotkanie z cyklu "Świat bliższy niż sądzisz".
Ewelina Nowakowska-Matoga oraz Marcin Matoga zaprezentują zdjęcia ze swojej ostatniej wyprawy, podczas której odkrywali RPA, Lesotho oraz Swaziland.

„Republika Południowej Afryki, Lesotho i Swaziland. Trio z krańca Afryki zadziwia różnorodnością i kontrastami. Znaleźliśmy tam zapierające dech, dziewicze i dzikie krajobrazy Drakensbergu i Wild Coast. Niekończący się korowód wielkich, piaszczystych wydm południowo-wschodniego wybrzeża Oceanu Indyjskiego. Parki narodowe, gdzie można stanąć twarzą w twarz z całą „Wielką Piątką” najgroźniejszych afrykańskich zwierząt i miasta, w których wciąż żywe są napięcia czasów apartheidu.”

Urozmaiceniem spotkania będzie pokaz slajdów przygotowany przez Rafała Ziobro i Krzysztofa Żelawskiego. Na jesieni 2009 roku Rafał Ziobro dokonał pierwszego polskiego przepłynięcia z Robben Island, znanej jako więzienie Nelsona Mandeli, do Kapsztadu. Zmaganie się z wyjątkowo niską temperaturą na dystansie siedmiu i pół kilometra, skok z najwyższego bungee na świecie – to m.in. będzie częścią relacji naszych prelegentów.

„Przebywanie w takich warunkach przez tak długi czas było dla mnie solidnym wyzwaniem. W Polsce było bardzo ciężko przygotować się mentalnie i fizycznie do takiej trasy. Dopiero dwa tygodnie przed moim wyjazdem do RPA temperatura wody na krakowskim Zakrzówku spadła do 14 st. C... To w porównaniu z trasą z Robben Island wręcz plażowe warunki. Teraz jednak wiem, że opłaciła się inwestycja wczesnowiosennych treningów na Kryspinowie. Bez takiego doświadczenia byłoby mi bardzo ciężko.”

Rafał Ziobro ma już na swoim pływackim koncie m.in. pierwsze polskie przepłynięcie z Europy do Afryki przez Cieśninę Gibraltarską.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 16.03.2010 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Wstęp wolny.
 Fot. Matoga
 Fot. Matoga
 Fot. Matoga
 Fot. Matoga
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com