facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-01-30
 

POLSKIE PODBOJE

Jesienią w Terradets bawiła mocna ciałem i duchem krakowska ekipa. Jej czołowy zawodnik, Marcin Wszołek, pięknie podziałał onsajtowo...

Miło nam odnotować kolejne polskie prowadzenie frankońskiej 8c, którego autorem, jest Paweł Wyrwa. Tym razem wybór padł na drogę Klondike Cat, 20-metrową, palczastą linię, do której przejścia Pawła zainspirował widok „przepływającego przez nią” tej wiosny Adama Ondry. Jak się można było spodziewać, taki obrazek wcale nie oznaczał, że droga podda się łatwo i bez oporu. I nie poddała się – wręcz przeciwnie: z lubością zrzucała Pawła kilka razy blisko zjazdowego łańcucha. Ostatecznie prowadzenie odbyło się – dosłownie – w ostatniej próbie przed powrotem do Polski. Gratulacje! W przerwach w walce z Klondike Paweł przeszedł Falangioni 8b+ w Lumignano. 


Marcin Wszołek na Democracia 8b, Terradets. Fot. Wojciech JędrzejczykJesienią w Terradets bawiła mocna ciałem i duchem krakowska ekipa. Jej czołowy zawodnik, Marcin Wszołek, pięknie podziałał onsajtowo, dzięki czemu zapisał do swojego kapownika trzy odstrzały na drogach 8a+: Bon Viatge 8a+, Tirabold 8a+ OS, Milenium 8a+. Najlepszym z szybkich RP było przejście Millenium 8b w drugiej próbie. Błysnął też Michał Szeliga: Bon Viatge 8a+ FL. 

Również w Hiszpanii, ale rejonach Andaluzji, przebywał Sobek Czechowski, gdzie zebrał pokaźny plon oesów spod znaku 8a.

Góry 12 (163) 2007

(kg)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-07-08
GÓRY
 

Rocznica pierwszego wejścia na Gaszerbrum II

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com