nowy numer GÓR

szukaj

Nasz kanał RSS

Polka zwycięża w Pucharze Hiszpanii

Perfekcyjny weekend zaliczyła w gorącej Hiszpanii zawodniczka Salomon Suunto Team Polska Magda Łączak.

Magda Łączak (fot. arch. MŁ)

Na wymagającej trasie ultramaratonu Haria Extreme rozgrywanego na jednej w wysp kanaryjskich - Lanzarocie, Magda nie miała sobie równych wśród kobiet. 102 kilometry oraz 3208 metrów podbiegów pokonała w czasie 11 godzin, 26 minut i 32 sekund wyprzedzając aż o ponad 50 minut drugą na mecie Hiszpankę Nicolę Brown. Trzecia finiszowała Włoszka Marina Plavan z czasem 13:02:30

Na wyspach Kanaryjskich panują teraz spore upały i bieg w pełnym słońcu nie należał do łatwych. Magda zmuszona była schładzać organizm okładając się lodem! W generalnej klasyfikacji Polka zajęła doskonałe dziewiąte miejsce.

Tuż przed Magdą na metę wbiegał jej partner z Salomon Suunto Team Polska (i nie tylko:-) Paweł Dybek. Cały bieg zwyciężył z czasem 9:33:54 Remi Queral Ibáñez.

Magda i Paweł na mecie (fot. arch. MŁ)

Na dystansie ultra startował również Rafał Kruzel, który z czasem 16:47:47 zajął 78. miejsce.

W ramach Haria Extreme rozegrano również serię krótszych biegów. W jednym z nich na 93 miejscu finiszował kolejny Polak Maciej Ners.

Wszystkim biało-czerwonym gratulujemy i czekamy na kolejne starty!

źródło: salomon, festiwalbiegowy.pl