facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-09-17
 

Polartec wspiera III Tatrzański Bieg Pod Górę

Polartec jest jednym z dwóch głównych sponsorów III Tatrzańskiego Biegu Pod Górę, którego trasa prowadzi na szczyt Kasprowego Wierchu.
Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 2 października br. w Zakopanem.

Trasa tegorocznego Tatrzańskiego Biegu Pod Górę liczy 8,5 kilometra i prowadzi z Zakopanego poprzez szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego aż na szczyt Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.). Ten bieg jest jednocześnie finałem drugiej edycji Ligi Biegów Górskich Montrail i posiada jej kategorię M.

W III Tatrzańskim Biegu Pod Górę mogą brać udział wszyscy ci, którzy chcą zmierzyć się z niełatwym górskim terenem. Jednak ilość zawodników jest ograniczona – na listę startową wpisanych zostanie 290 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Marka Polartec® jest jednym z dwóch głównych sponsorów tej imprezy.

Polartec® jest światowym liderem w tworzeniu i produkcji specjalistycznych dzianin o wysokiej wytrzymałości. Od momentu premiery dzianiny Polartec® i odzież z nich wykonana są nieodłącznym elementem ekwipunku m.in. sportowców czy miłośników prawdziwych wyzwań. I właśnie dlatego dla zawodników biorących udział III Tatrzańskim Biegu Pod Górę przygotowano specjalną koszulkę wykonaną z dzianiny Polartec® Power Dry®. Dzianina ta została stworzona, aby utrzymywać wilgoć z dala od skóry. Umożliwia to jej „komorowa konstrukcja“, w której zastosowano dwa rodzaje przędz po obu stronach materiału. Wewnętrzna warstwa ma za zadanie odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry, a zewnętrzna szybko ją odparować z dzianiny. Miękka powierzchnia Polartec® Power Dry® zapewni biegaczom komfort użytkowania oraz ciepło i jednocześnie ochroni ich przed przegrzaniem.

Marka Polartec® oferuje również wiele innych rodzajów dzianin, od lekkich warstw wewnętrznych odprowadzających wilgoć z dala od skóry, po warstwy zewnętrzne – chroniące przed ekstremalnymi warunkach pogodowymi. Dzianiny te są wykorzystywane do szycia ubrań przez światowe marki odzieżowe, np. Mountain Hardwear. Polartec® od lat rozwija swoją działalność i tworzy nowe produkty z jednoczesną dbałością o środowisko. Firma od 1993 roku oferuje swoim klientom dzianiny wykonane z materiałów wtórnie przetworzonych –  w ciągu ostatnich pięciu lat oferowany przez Polartec®  asortyment dzianin z nich wytwarzanych wzrósł z 10% do 31% rocznej produkcji. Dzięki temu, znacznie ograniczono zużycie energii i emisję CO2 –  do 27 000 ton w 2009 roku.

Więcej informacji: www.polartec.com oraz www.biegnakasprowy.pl.

Źródło: ceneria.pl


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com