facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Polacy jedną z najliczniej reprezentowanych nacji w czasie The North Face Lavaredo Ultra Trail

23 czerwca o 23:00 rozpocznie się 11 edycja kultowego biegu górskiego The North Face Lavaredo Ultra Trail rozgrywanego w sercu włoskich Dolomitów. Z koronnym dystansem 120 kilometrów zmierzą się zawodnicy z całego świata. 46% spośród 1500 zarejestrowanych do startu biegaczy, to reprezentanci gospodarzy. 10% stanowią Francuzi, a trzecią najliczniej reprezentowaną nacją są Polacy.


Biegacze z kraju nad Wisłą stanowią w tym roku 9% startujących, a Bartosz Gorczyca i Ewa Majer zaliczani są do grupy najmocniejszych zawodników i zawodniczek na liście startowej The North Face Lavaredo Ultra Trail (https://ultratrail.it/en/top-runners-lut.html).

 

„Startowałem w Lavaredo Ultra Trail już kilkukrotnie, ale przebieg tegorocznej trasy ze startem w Cortinie podoba mi się najbardziej." – komentuje Sébastien Chaigneau, zwycięzca z 2011 roku, który po raz 4 w karierze pobiegnie w Domomitach.
Obok legendarnego Francuza w
Cortinie d’Ampezzo pojawią się także inni zawodnicy teamu The North Face: Fernanda Maciel, Lizzy Hawker, Seth Swanson oraz Pau Capell. Organzatorzy zaplanowali szereg spotkań ze sportowcami, a także treningi i testy sprzętu The North Face na specjalnej 10 – kilometrowej trasie. Będzie to z pewnością wyjątkowa okazja, by poczuć namiastkę tego, czym jest przebiegniecie dystansu ultra w Dolomitach.  

Tradycyjnie w ramach The North Face Lavaredo Ultra Trail rozegrane zostaną również dwa biegi na krótszych dystansach: 48 - kilometrowy Cortina Trail oraz 20 - kilometrowy Cortina Skyrace. W sumie na listach startowych znalazło się 3400 zawodników z całego świata.

 

Więcej informacji o The North Face Lavaredo Ultra Trail oraz szczegółowy plan imprezy znaleźć można na stronach:

https://www.ultratrail.it/en/

https://www.thenorthface.co.uk/events/lavaredo-ultra-trail.html

 

 

 

Warto śledzić również portale społecznościowe:

Instagram: @TheNorthFace

Twitter: @TheNorthFaceEU

Facebook: www.facebook.com/thenorthface

Google+: plus.google.com/+TheNorthFaceWięcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-06-21
BIEGI GÓRSKIE
 

11. Ultramaraton Babia Góra przeszedł do historii!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com