facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-10-07
 

Pokazy slajdów w KW Warszawa (10, 15, 22, 29 października, 5 listopada)

Zapraszamy na cykl pokazów slajdów z gór całego świata, organizowany przez Klub Wysokogórski Warszawa.


Zapraszamy na cykl pokazów slajdów z gór całego świata, organizowany przez Klub Wysokogórski Warszawa. Wszystkie pokazy odbywają się w siedzibie KW WARSZAWA, ul. Noakowskiego 10/12, godz. 18:30.

10 października (piątek) – godz 18.30
Impresje z letniego obozu KWW
Nasze jesienne pokazy slajdów rozpoczynamy prezentacją zdjęć z klubowego obozu wspinaczkowego w Alpach Bergelu. Spotkanie będzie się składało z kilku opowieści.

15 października (środa) – godz 18.30
Piotr Pustelnik – Annapurna
W maju 2008 roku w masywie Annapurny działała polsko-słowacka wyprawa w składzie: Piotr Pustelnik, Piotr Morawski, Dariusz Załuski i Peter Hamor. Celem wyprawy była droga Patricka Gabarrou na północno-zachodniej ścianie Annapurny. Była to druga część projektu "Tryptyk Himalajski - Reaktywacja". W trakcie wspinaczki doszliśmy, po pokonaniu całej ściany,  do turni szczytowej, skąd zawróciliśmy z powodu gwałtownego załamania się pogody. I właśnie o tym jest to spotkanie.

22 października (środa) – godz 18.30
Piotr Morawski: Trawers Gasherbrum I i zdobycie Gasherbrum II
Nie minęły trzy tygodnie od powrotu z Annapurny, a siedziałem w samolocie zmierzającym do Islamabadu. Jakby stanął czas. Rok temu, dwa lata temu… Tym razem leciałem sam. Z Peterem Hamorem miałem spotkać się dopiero w stolicy Pakistanu. Nie wiedziałem, czy mój organizm zdążył się zregenerować po wydarzeniach na Annapurnie, a przed nami był kolejny cel: trawers Gasherbrumów od I do III. 


29 października (środa) – godz 18.30
Marcin Miotk: Alaska, McKinley (Denali)  2008
Jedne z najzimniejszych miejsc na ziemi, białe noce, lądowanie samolotem na lodowcu to tylko niektóre z elementów opowieści Marcina Miotka z jego wyprawy na Alaskę i ze zdobycia najwyższego szczytu Ameryki Północnej - McKinley (Denali) - 6194 m n.p.m.
5 listopada (środa) – godz 18.30
Leszek Cichy: Grenlandia, Gunnbjorns Fjeld
Na świecie pozostało niewiele dziewiczych miejsc. Zdobycie przez polską wyprawę najwyższego szczytu największej wyspy ziemi, jaką jest Grenlandia, może być jednym z ostatnich wielkich kamieni milowych polskiej eksploracji.

 

 

2008-10-07

(kg)

 

 
 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com