facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-05-07
 

Pokaz slajdów Tomka Kowalskiego

AKG Halny zaprasza na pokaz slajdów Tomka Kowalskiego. Slajdowisko odbędzie się w dniu 10 maja, o godzinie 19.30 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej nad Wartą.
Tomek Kowalski, tegoroczny laureat prestiżowej Nagrody im. Andrzeja Zawady. Na początku lipca 2011 rozpoczął realizację niezwykle ambitnego przedsięwzięcia polegającego na zdobyciu wszystkich szczytów wymaganych do uzyskania tytułu Śnieżnej Pantery (pięć siedmiotysięczników byłego ZSRR) w rekordowym czasie, czyli w trakcie zaledwie jednego sezonu.

Tempo miał rzeczywiście niezłe: 21 lipca – Pik Lenina, 31 lipca – Pik Korżeniewskiej, 8 sierpnia – Pik Komunizma, 18 sierpnia – Chan Tengri. Cztery szczyty w 28 dni. Z podziwu nie mógł wyjść nawet Denis Urubko. Ostatecznie, ze względu na panujące warunki i brak partnerów do wspinaczki, Tomek zrezygnował ze zdobywania piątego szczytu – Piku Pobiedy, ale biorąc pod uwagę jego nastawienie i wszystkie dotychczasowe dokonania, na pewno nadrobi to przy najbliższej okazji.

Oprócz sukcesów wspinaczkowych (zdobył już sześć z dziewięciu szczytów Korony Ziemi), 26-letni Kowalski ma za sobą m.in. fenomenalną podróż dookoła świata oraz udział w kilku ultramaratonach.Kiedy: 10.05.2012, godz. 19:30
Gdzie: Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej nad Wartą
 
Więcej informacji na stronie: halny.org
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com