facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-05-05
 

Pokaz slajdów – Long Walk Plus Expedition

Klub Turystyczny Ekonomistów Tramp zaprasza na pokaz Long Walk Plus Expedition (Długi Marsz do Wolności) odbywający się w ramach X Dni Wschodnich w Szkole Głównej Handlowej.

Kiedy? 11 maj (środa) 2011, godzina 15:20
Gdzie?
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (al. Niepodległości 128), Budynek C, sala 4B Wstęp wolny


Jest zima 1941 roku. Z sowieckiego łagru pod Jakuckiem wydostaje się grupa siedmiu straceńców. Prowadzeni przez Polaka uciekinierzy przedzierają się przez Syberię, Mongolię, Pustynię Gobi, Tybet oraz Himalaje i po wielu miesiącach morderczego marszu docierają do Kalkuty w Indiach, dokonując jednej z najbardziej epickich ucieczek w dziejach ludzkości. W latach 50. ich losy zostały opisane w bestsellerowej książce Sławomira Rawicza „Długi marsz”, przetłumaczonej na 25 języków i wydanej w kilku milionach egzemplarzy.

W 2010 r. trzej młodzi podróżnicy: Tomasz Grzywaczewski, Bartosz Malinowski i Filip Drożdż postanowili przypomnieć historię Wielkiej Ucieczki. Spływali rzekami, wędrowali pieszo, konno i na rowerach. W trakcie trwającej sześć miesięcy wyprawy „Long Walk Plus Expedition”, przebyli ponad 8.000 km przez jedne z najbardziej niegościnnych rejonów naszej planety. W listopadzie dotarli do Kalkuty, tym samym oddając hołd nie tylko bohaterom „Długiego Marszu”, ale również wszystkim Polakom zesłanym na „nieludzką ziemię”, z których wielu pozostało tam na zawsze.

Relację z wyprawy oraz późniejszą dyskusję na temat patriotyzmu, pragnienia poznania świata i zdarzeń zmieniających pogląd na otaczający nas świat poprawdzą Tomasz Grzywaczewski i Bartosz Malinowski.

Więcej informacji na:
www.longwalk.pl
www.facebook.com/#!/Longwalkplusexpedition

Zapraszamy!
www.tramp.waw.pl

 na Syberii
 przez rzekę
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com