facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-07-09
 

Pojedynek stulecia - Arco Rock Masters 2010

Zamknięte zostały listy startowe na Arco Rock Masters 2010. W tym roku, wbrew tradycyjnej formule, w zawodach mogą uczestniczyć wszyscy zgłoszeni reprezentanci krajów... Już pobieżne przeglądnięcie listy zapowiada niezłe emocje!
Prowadzenie


Chris Sharma z różnych przyczyn nie brał udziału w ostatnim czasie w rywalizacji panelowej na arenie międzynarodowej. Zatem powrót Amerykanina można już uznać za interesujący. Niemniej jeśli jeszcze doda się do tego udział będącego w rewelacyjnej formie, zarówno w skałach jak i na ściankach, Adama Ondry - otrzymujemy bezpośrednią rywalizację dwóch najbardziej uznawanych w świecie wspinaczy. Pojedynek stulecia? Bez dwóch zdań.


Przy czym nie należy zapominać o pozostałych mocarzach, którzy mogą "pogodzić" wspomnianych wyżej zawodników - niewątpliwie należą do nich: Ramón Puigblanque, Patxi Usobiaga oraz powracający po kontuzji Jorg Verhoeven.


Polskę reprezentować będzie Filip Babicz.


Wśród pań w konkurencji prowadzenia z pierwszej "10" rankingu IFSC zabraknie tylko Natalij Gros (weźmie udział w zawodach bulderowych), zatem należy oczekiwać zaciętej rywalizacji z Johanną Ernst, Jain Kim i Mają Vidmar w roli faworytek.


W gronie pań znalazła się również Kinga Ociepka, zatem będziemy mięli za kogo kciuki trzymać - szczególnie, że 23-letnia krakowianka ostatnimi czasy pokazuje przednią formę w skałach...


Buldering


Ostatnie rundy bulderowego Pucharu Świata przynosiły nieoczekiwane rozstrzygnięcia, kiedy to Kilian Fischhuber od czasu małego wypadku w Vali oddał nieco pole konkurentom... A szczególnie Adamowi Ondrze, który skwapliwie korzystając ze słabszej formy Austriaka zmierza nieśmiało po zwycięstwo końcowe w PŚ. W trakcie Rock Masters Czech będzie koncentrował się wyłącznie na starcie "w prowadzeniu", ale wciąż łatwiej nie będzie, gdyż co rusz ktoś zaskakuje lepszą formą, a do tego jeszcze powraca nie kto inny jak Chris Sharma...


Czołówka pan również w bulderingu zamierza stawić się w komplecie: Chloe Graftiaux, Anna Stohr, Akiyo Noguchi oraz Alex Johnson...


Czasówka


To nasza polska koronna dyscyplina, zatem spora reprezentacja została wystawiona - oczywiście na czele z Edytą Ropek. Skład uzupełniają Monika Prokopiuk, Klaudia Buczek oraz Tomasz Oleksy, Łukasz Świrk i Jędrzej Komosiński. Dodatkowo w sztafecie wystąpią: Małgorzata Rudzińska, Hubert Styła, Jan Modrzejewski, Rafał Hałasa i Maciej Styła.


Reprezentacja Polski w czasówce ustępuje tylko w ilości Rosjanom, niemniej miejmy nadzieję, że jakościowo będziemy górą ;)


Warto jeszcze dodać, że JEŚLI kiedykolwiek wspinanie sportowe znajdzie miejsce w programie Igrzysk Olimpijskich to pewniakiem wśród dyscyplin wspinaczkowych jest właśnie "czasówka", podczas gdy "prowadzenie", a szczególnie buldering jest nieco niżej w widowiskowości notowany przez olimpijskich notabli.

 

Pełna listę uczestników można znależć na stronie pod nieco mylącą domeną www.arco2011.itSpecjalny serwis informacyjny Gór dostępny jest również na: 
Serwisowi patronują:
 
 


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com