facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-10-07
 

Podsumowanie cyklu Salomon Trail Running 2010

Biegiem Trzech Kopców w Krakowie 3 października zakończyliśmy cykl 10 biegów górskich i trailowych rozgrywanych w całym kraju od kwietnia 2010 roku.
Na finałowej edycji zebrało się prawie 700 osób, które pokonały 13 km trasę w malowniczym parku u podnóża Kopców Krakusa, Piłsudskiego i Kościuszki. Suma podbiegów i zbiegów po twardej nawierzchni wystarczyła, aby oficjalnie zakwalifikować zawody jako bieg górski. Zatem wszystkim krakowskim góralom (żaden z zawodników nie wycofał się) gratulujemy dotarcia do mety!

W Krakowie zarówno na podium wśród pań, jak i panów, królowali zawodnicy zza wschodniej granicy. Z czasem 49 min 6 s. wygrała Ilona Barvanova z Ukrainy przed Białorusinką Aleną Berasniovą i swoją koleżanką z reprezentacji Tetyaną Kozubovą. U mężczyzn najszybszy był Leonid Rybak (42 min 44 s), też z Ukrainy, który wyprzedził jedynego Polaka na podium Andrzeja Lachowskiego (Salomon Trail Team) oraz Volodymyra Kovnana z klubu Kijów.

Cykl Salomon Trail Running odbył się po raz trzeci i w tym roku zgromadził rekordową liczbę uczestników - w całej Polsce w 10 edycjach wzięło łącznie udział ponad 2300 osób.

W porównaniu do masowych biegów ulicznych nie jest to imponująca liczba, ale dopiero rozwijającemu się bieganiu w terenie frekwencja rokuje świetnie. Szczególnie, że w tym roku w cyklu pojawiły się zarówno zawody znane i łatwo dostępne w dużych miastach (Ekobiegi pod Warszawą, edycja w Krakowie i Chorzowie), jak i nowe, bardzo trudne imprezy (Maraton Gór Stołowych uznany za najtrudniejsze 42 km w Polsce). Tym samym  mamy nadzieję, że udało nam się udowodnić, że biegać poza asfaltowymi ścieżkami mogą zarówno zaawansowani, jak i zupełnie początkujący.

Z okazji zakończenia zawodów nasz sponsor, firma Suunto, przygotował specjalną promocję dla biegaczy w sklepach Salomona w Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Każdy, kto przyniesie swój stary pulsometr, otrzyma 50% zniżki na zakup wybranych modeli zegarków treningowych. Szczegóły na www.trailrunning.pl

Miło nam poinformować, że w 2011 roku odbędzie się  kolejna – już czwarta – edycja cyklu.  Liczbę biegów i terminy zawodów podamy na przełomie stycznia i lutego. Do zobaczenia na wiosnę!

Najlepsi w cyklu Salomon Trail Running


Kobiety

   1. Anna Celińska (Byledobiec Anin)
   2. Magda Bartoszewicz (KB Maniac)
   3. Irena Pakosz (Technik Komorno)

Mężczyźni

   1. Marcin Świerc (Salomon Trail Team)
   2. Miłosz Szcześniewski (LLKS Osowa Sień)
   3. Wojciech Starzyński (Entre.pl Team)

Monika Strojny

Źródło: www.trailrunning.pl
 Bieg Trzech Kopców fot. Monika Strojny i Piotr Kosmala
 Bieg Trzech Kopców fot. Monika Strojny i Piotr Kosmala
 Bieg Trzech Kopców fot. Monika Strojny i Piotr Kosmala
 Bieg Trzech Kopców fot. Monika Strojny i Piotr Kosmala
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com