facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-10-31
 

Podróż przez polarną krainę czarów

Być może w przyszłym roku nadejdzie Twoja kolej, by przeżyć zimową wyprawę życia. W listopadzie ruszają zgłoszenia do udziału we Fjällräven Polar 2017!


Fjällräven Polar – co to takiego?

To kilkudniowa wyprawa psimi zaprzęgami przez północną Skandynawię. Tradycyjnie odbywa się wiosną, kiedy dłuższy dzień i pogoda pozwalają na pokonanie dystansu 300 kilometrów z nadmorskiej, górzystej krainy Signaldalen w Norwegii do doliny rzeki Torne, w szwedzkiej części Laponii. Trasa prowadzi przez piękne i dzikie tereny Północy, częściowo wzdłuż szlaków, którymi od wieków wędrują renifery. Udział w ekspedycji może wziąć każdy, bez względu na wcześniejsze doświadczenie z psimi zaprzęgami. Uczestnicy wybierani są przez jury i w otwartym głosowaniu w internecie. 

 

Jak to się wszystko zaczęło?

Na początku lat 90-tych XX wieku, Åke Nordin, założyciel marki Fjällräven, poznał Kentha Fjellborga, jednego z czołowych maszerów w Szwecji. Swego czasu uczestniczył on w Iditarod – najsłynniejszych zawodach psich zaprzęgów rozgrywanych na Alasce. Wspólnie postanowili zorganizować podobne wydarzenie na własnym podwórku. W 1997 r. odbył się pierwszy Fjällräven Polar. Tak zrodziła się tradycja corocznych wypraw psimi zaprzęgami, które pozwalają każdemu poczuć smak prawdziwej przygody na dalekiej Północy. 


Fjällräven Polar – czy to coś dla mnie?

W organizowanej od prawie 20 lat ekspedycji biorą udział nie tylko profesjonalnie przygotowani maszerzy, ale także ponad 20 osób z całego świata, które są wybierane na podstawie nadesłanych zgłoszeń. Zgodnie z ideą wydarzenia każdy, kto ukończył 18 lat może wziąć udział w wyprawie. Uczestnicy nie muszą spełniać żadnych specjalnych wymogów fizycznych, ale warto pamiętać, że trasa Fjällräven Polar prowadzi przez dzikie tereny, nocuje się w namiotach, a przez większość czasu panują ujemne temperatury. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia wiedza oraz ekwipunek, bez którego podróż w polarnych warunkach byłaby niemożliwa. Dlatego każdy z uczestników na miejscu otrzymuje cały potrzebny sprzęt oraz przechodzi szkolenie, prowadzone przez maszerów, którzy przygotowują wszystkich na czekające ich wyzwania.

 

Najważniejsi towarzysze podróży

Bez nich ta przygoda nigdy by się nie wydarzyła. Stanowią siłę napędową całej ekspedycji. O kim mowa? Oczywiście o psach! Ponad 200 Alsakanów i Syberian Husky przemierza razem z uczestnikami 300 km. Bardzo dobrze znają się na rzeczy – zimna Skandynawia to dla większości z nich dom rodzinny. Są wytrzymałe, silne i bardzo towarzyskie. 

 

Jak dołączyć do wyprawy?

Jeśli uważasz, że rok 2017 to Twój czas na przeżycie niesamowitej przygody razem z Fjällräven, nie zwlekaj. Okres składania zgłoszeń rozpocznie się już 16 listopada i potrwa tylko miesiąc, więc warto wcześniej przygotować swoją aplikację. Zdjęcie lub film z komentarzem wyjaśniającym, dlaczego to właśnie Ty powinieneś wziąć w udział w wyprawie, wysłać możesz za pośrednictwem strony polar.fjallraven.com. Liczy się kreatywność – to od niej zależy, czy Twoje zgłoszenie przyciągnie uwagę jury lub głosujących internautów. 

Inspiracja

Warto zajrzeć na stronę ekspedycji już teraz, gdyż znaleźć można tam praktyczne rady dotyczące aplikacji oraz wszystkie niezbędne informacje o Fjällräven Polar 2017. 

 

Relacje z poprzednich edycji Fjällräven znajdziesz też na kanale YouTube oraz profilu marki na Facebooku.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com