facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-11-04
 

Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy (5 - 6 listopada, Rzeszów)

W dniach 5-6 listopada 2010 roku w gościnnych progach Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się druga edycja Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego.
Jest to jedyna tego rodzaju impreza o charakterze festiwalu podróżniczego w województwie podkarpackim. Organizatorami imprezy są Bartosz Piziak i Piotr Piech z Podkarpackiego Stowarzyszenia na Rzecz Przedsiębiorczości, Promocji i Rozwoju Turystyki Pro-Tur przy współudziale Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz Instytutu Badań nad Cywilizacjami WSIiZ. Nad imprezą honorowy patronat objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Ambasador Polski w Indiach.

Program tegorocznego Festiwalu wypełnią spotkania z podróżnikami, prelekcje i pokazy filmów zaproszonych gości oraz porady praktyczne dotyczące medycyny podróży, przeznaczone w szczególności dla turystów udających się w odległe zakątki świata. Podobnie jak przed rokiem nie zabraknie licznych konkursów z nagrodami dla publiczności, z tą najbardziej cenną – biletem lotniczym na trasie europejskiej – który zostanie rozlosowany wśród wszystkich, którzy odwiedzą w piątek lub sobotę WDK. W tym roku do Rzeszowa zawitają tak znane postacie jak m.in.: himalaista Leszek Cichy, dziennikarz Brian Scott czy pochodzący z Przeworska Piotr Trybalski - fotograf współpracujący z National Geographic.

Nieoficjalne rozpoczęcie Festiwalu nastąpi już 4 listopada (godz. 20:30) projekcją filmu pt. ”W drodze” i spotkaniem z jego głównym bohaterem – górnikiem z Nikisza – Mieczysławem Bieńkiem, które odbędą się w Starej Drukarni przy ul. Bożniczej 6. Podczas spotkania będzie miała miejsce także promocja książki autorstwa Mietka Bieńka pt. „Hajer jedzie do Dalajlamy”.

Aktualny program Festiwalu oraz szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej edycji znaleźć można na stronie internetowej imprezy www.kalejdoskoppodrozniczy.pl.

Partnerami i sponsorami festiwalu są:
Hotel Ambasadorski, Browar Leżajsk, MK Tramping, Primapol Travel, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, GlaxoSmithKline, KarDent, Janpol, N-Gine, Cocoon, Superfoto.pl, Techgraf, GigaTV, YallaYalla.pl, Grupa Bezkres, Pub Galeria Stara Drukarnia, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Miasto Rzeszów.

Patronat medialny nad imprezą sprawują także: Onet.pl, Magazyn Globtroter, Extremium, Travel Channel, Odyssei.com, Radio Via, Radio Wawa, Radio Eska, Wydawnictwo Bezdroża, Radiowe Podróże – Z mikrofonem dookoła świata, portal wpolske.com, serwis ImprezyPodróżnicze.pl, HEJ.rzeszow.pl oraz RESinet.pl.

Więcej informacji na: www.kalejdoskoppodrozniczy.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com