facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Podkarpacie – nowe drogi i promocja przewodnika

Sezon w podkarpackich piaskowcach powoli się zaczyna. Temperatura nareszcie spadła, więc pojawiło się długo oczekiwane tarcie. Z tej okazji proponujemy promocję przewodnika „Podkarpacie. Z Liną”

Tylko teraz każdy kto złoży i opłaci zamówienie na stronie www.sport2b.pl oprócz przewodnika otrzyma także pdf z aktualizacją sektora Sokolego Grzbietu i Plemnika oraz bonus. Cena promocyjna wynosi 25 zł, a promocja potrwa do wyczerpania zapasów magazynowych. W zamówieniu należy wpisać hasło „FUD”, czyli Fundusz Ubezpieczania Dróg. Ilość sprzedanych egzemplarzy bezpośrednio przełoży się na ubezpieczenie kolejnych nowych linii, a warto wiedzieć, że możliwości eksploracyjne na Podkarpaciu wciąż są bardzo duże. 

Tylko na Sokolim Grzbiecie w tym sezonie powstały trzy nowości: Podróż Brana VI.2+ (Jacek Trzemżalski); Oko Myśliwego VI.2 i Sześć Minus Tylko Z Nazwy VI- (obie Rafał Nowak, Jacek Trzemżalski). Wszystkie trzy na Dzwonie.


W rejonie Strzelnicy działał Przemek Mytych, który wytyczył dwie nowości na Wielkim Okapie: Mad Mixon VI.4 (na lewo od Jesiennych Lwów) i Maestro VI.4 (na prawo od Rysy Zwornikowej – wspólny start). 

Także na Strzelnicy realizacji doczekał się efektowny filar na lewo od Zacięty Joe (Ściana Rozrywkowa): Tańczący Mag VI.5+ to najtrudniejsza jak dotąd nowość w tym roku, autorstwa Szczepana Podolca i Krzysztofa Szalachy. 


Dwie nowości powstały również na nieodległych Ciosach: mowa o Arystokracji VI.3 i Pogromcy Patentów VI.2+. Autorami są Leszek Bedrejczuk i Maciej Bedrejczuk. Skała aktualnie jest kompleksowo wyeksplorowana (20 ubezpieczonych dróg), a aktualne topo znajdziecie na stronie www.rkw.org.pl 


Także Szczepan Podolec i Krzysztof Szalacha wytyczyli nowości na Kamieńcu. Na Kursowej I za ich sprawą powstały dwie nowe drogi: Tiramisu VI.1 (pierwsza droga od prawej na południowej ścianie) oraz Cafe Baltoro VI.3+ (start jak Hard Rock Cafe, a od drugiej wpinki jak Czyż/Malinowski). Być może dół drogi Czyż/Malinowski także zostanie wyposażony w ringi, bowiem ruch na tej tradowej linii jest niemalże zerowy. 


Również na Kursowej I w ringi został wyposażony wysoki highball Krzysztofa Tarkowskiego z 2002 roku: Oczy Ważki VI.3. Dzięki temu odświeżono bardzo ładną linię, która przez lata całkiem zapyziała.


Na koniec wspomnę jeszcze o Oblężeniu VI.4 na Leskim Kamieniu autorstwa Adama Zawadzkiego. Droga to projekt nr 82 w przewodniku - choć na górze nie idzie tak ja Sekcja Sportowa, ale samodzielnie do wspólnego stanowiska.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com