facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-11-08
 

"Po omacku - Wyprawa do wnętrza ziemi" oraz „Z jaskiń Tatr w jaskinie świata”.

Zapraszamy na projekcję filmu "Po omacku - Wyprawa do wnętrza ziemi" oraz opowieść Rafała Kardasia i Krzysztofa Recielskiego "Z jaskiń Tatr w jaskinie świata".
„Z jaskiń Tatr w jaskinie świata” to syntetyczna opowieść o odkrywaniu i eksploracji największych (najgłębszych i najdłuższych) jaskiń świata i o polskich akcentach w tych pracach. Także o jaskiniach tatrzańskich będących kolebką wszystkich polskich grotołazów.
Rafał Kardaś i Krzysztof Recielski są alpinistami jaskiniowymi i wspinaczami, członkami Speleoklubu Warszawskiego.

O FILMIE: "Po omacku - Wyprawa do wnętrza ziemi" - to unikalne materiały filmowe składające się na ponad dwie godziny czystej speleologii z najgłębszej znanej ludzkości jaskini. W 2003 r. wyprawa Denisa Prowałowa i Cavexu pogłębiła Kruberę do 1 710 metrów. Rok później Jurij Kasjan, Emil Wasz i Katja Miedwiediewa stanęli na dnie świata poniżej granicy 2 000 metrów. Film z udziałem Olega Klimczuka o wyprawie do Krubery sąsiaduje z ponad godzinnym materiałem Marcusa Taylora obrazującym wysiłki jego ojca – Aleksandra Klimczuka w tej jaskini. Ojciec i syn do dzisiaj nie rozmawiają ze sobą.

Wtorek (13 listopada) godz. 19:00
Południk Zero, Wilcza 25, Warszawa


Wstęp wolny.

www.poludnikzero.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com