facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-09-24
 

Po Graniach Tatr - wyd. Infomax

Przewodnik skierowany zarówno do geologów jak i turystów. Osadzony w tematyce geologicznej mocno akcentuje proces powstawania skał krystalicznych.
Wspaniałe widoki Tatr były i będą zachwycać nas swą dziką przyrodą, owiane tajemnicą wspomnień niejednego turysty będą natchnieniem na kolejne wyprawy. Aby jednak te niewiarygodne zjawiska przyrodniczo-geologiczne były bardziej zrozumiałe i dostępne ludzkiemu umysłowi niezbędne są wskazówki, które poprowadzą turystę, ułatwiając mu zapoznanie się z procesami powstania Tatr. W tym też celu powstał przewodnik „Po graniach Tatr”, w którym autorka zawarła informacje z ponad 20-letniej pracy badawczej, uaktualniając dotychczasowe opracowania w tej tematyce.
 
Przewodnik skierowany jest zarówno do geologów jak i turystów. Osadzony w tematyce geologicznej mocno akcentuje proces powstawania skał krystalicznych. Składa się on z dwóch części. Pierwsza zawiera opis budowy Tatr, historię ich powstania, badania kartograficzne i geologiczno-złożowe terenu, wzbogacone materiałami zdjęciowymi, diagramami, schematami ułatwiającymi zrozumienie procesów, które nadały Tatrom ich dzisiejszy kształt. Wykorzystane materiały i zakres wiedzy w tej części spełnia funkcję poradnika, jak również jest doskonałym uzupełnieniem wiadomości nie tylko dla miłośników gór. Dostępne na rynku przewodniki omawiają zwykle procesy skał osadowych, natomiast ten przewodnik pozwala wyjaśnić m. in. procesy powstawania również skał krystalicznych, zwłaszcza że do tej pory ukazało się na rynku raptem kilka tego typu opracowań, które mocno straciły na swej aktualności. Publikacja została opatrzona opisami siedmiu ciekawych, wycieczkowych tras tatrzańskich, zilustrowanych przydatnymi mapkami i unikalnymi fotografiami. Na końcu książki załączyliśmy indeks nazw minerałów, skał i nazw geograficznych oraz słownik terminów, który z pewnością okaże się pomocą semantyczną dla fachowej, często skomplikowanej terminologii geologicznej.
 
Przewodnik został wzbogacony także o takie dodatki, jak: mapka graniowa Tatr z trasami wycieczek oraz wykaz schronisk po stronie polskiej i słowackiej.

Autor: Aleksandra Gawęda
Miejsce wydania: Katowice 
Rok wydania: 2010
Oprawa: miękka
Wymiary:115 x 165 mm
Objętość: 160 stron
Cena: 36 zł

Źródło: e-gory.pl
 Po Graniach Tatr - wyd. Infomax
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com