facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-08-25
 

Po Biegu o Złote Kierpce

Pogoda w tym roku lubi nie rozpieszczać. Nie było też inaczej podczas odbywającej się w ostatni weekend ósmej edycji cyklu Salomon Trail Running - Biegu o Złote Kierpce.
W Szczyrku lało

Ciemne chmury zbierały się nad Szczyrkiem już od niedzielnego poranka. Na krótko przed planowanym na godzinę 11:00 początkiem imprezy rozpętała się sroga burza. Ponad 150 zawodników zebranych wokół amfiteatru „Skalite” z obawą spoglądało w rozrywane piorunami niebo, zastanawiając się, czy będzie im dane pobiec tego dnia. W końcu, około południa, burza nieco ustała i postanowiono dać sygnał do startu. Jak się okazało cisza nie trwała długo i kilka minut po starcie piekło rozpętało się na nowo - ulewny deszcz i pioruny towarzyszyły biegaczom już do końca.

Pomimo tak ekstremalnych warunków, rywalizacja na 6,5-kilometrowej trasie była bardzo zaciekła. Już na samym początku biegu czołówka składająca się z trzech panów oderwała się od reszty grupy i resztę trasy kontynuowała razem. Walkę o złoto stoczyli dopiero na ostatnich metrach i tu minimalnie lepszy okazał się Miłosz Szczęśniewski (LLKS Osowa Sien) przed Maciejem Bierczakiem (Montrail CW-X Team). Jako trzeci na metę wbiegł Marcin Świerc z Trail Salomon.

Wśród kobiet ostra rywalizacja trwała także do ostatnich metrów, ale choć Anna Celińska przekroczyła linię mety jako pierwsza, na podium stanęła ex-equo z Ireną Pakosz, która to biegnąc przed nią pomyliła nieco trasę i nadłożyła dystansu. Jako trzecia wśród pań bieg ukończyła Jagoda Czarnotta.

Trasa, a przede wszystkim warunki pogodowe ósmej edycji cyklu Salomon Trail Running okazały się być bardzo wymagające. Wielkie gratulacje należą się więc wszystkim, którzy stawili czoła piorunom, strugom deszczu, rozmokłym ścieżkom i ukończyli bieg. Biegacze górscy to prawdziwi twardziele.

Najlepsi podczas pierwszego Biegu o Złote Kierpce:

Kobiety

   1. Irena Pakosz (MLUKS TECHNIK KOMORNO) 47 min 12 sek
   2. Anna Celińska (BYLEDOBIEC ANIN) 47 min 12 sek
   3. Jagoda Czarnotta (GLKS ŚWIDNICA) 49 min 45 sek

Mężczyźni

   1. Miłosz Szczęśniewski (LLKS OSOWA SIEŃ) 36 min 55 sek
   2. Maciej Bierczak (MONTRAIL CW-X TEAM) 36 min 55 sek
   3. Marcin Świerc (TRAIL SALOMON) 37 min 17 sek

Przejrzyj pełne wyniki i ranking na stronie.

Na stronie cyklu można znaleźć wyniki wraz z aktualną klasyfikacją rankingową oraz zdjęcia ze Szczyrku. Korzystając z okazji, serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Salomon Trail Running. 4 września mamy nadzieję spotkać się ponownie, tym razem w Nowym Targu na Gorce Maratonie.

Do zobaczenia na kolejnych edycjach!

Źródło:
http://trailrunning.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com