facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-08-03
 

Po bezdrożach Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów

Relacja z rajdu Bezdroża Trophy 1-16 sierpnia 2009.
1-16 sierpnia 2009 r. załogi rajdu Bezdroża Trophy mierzą się z przygodą, niepowtarzalnym klimatem i kulturą Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów. 8 samochodów terenowych, 32 uczestników, w tym czwórka dzieci i blisko 4000 km fascynującej podróży! Czytajcie relacje z bezdroży przysyłane dzień po dniu z trasy.

3-08-2009


16:24
No był podcinek prawdziwie offroadowy. Wyciągarka poszła w ruch. Kilka aut się zakopało w leśnym błocie. A potem wspaniałe widoki podnóży Czarnohory z Rachowem w głębokiej dolinie. Ale nie dane nam było łatwo dojechać. Parę kilometrów przed miastem na gruntowej drodze sprowadzającej w dolinę - awaria: w jednym z aut wypadły tzw. polibusze wraz z nakrętką z mocowania wahacza. Część aut zjechała do miasta, jedno miało poszukać warsztatu. Drugie ruszyło w górę w poszukiwaniu na drodze zagubionej nakrętki. Czas mija. A my mieliśmy plan dotrzeć dziś za rumuńską miejscowość Sapanta.

11:20

Wczoraj wieczorem podwieźliśmy kilka kilometrów starszą kobietę wracającą leśnym duktem z pracy w polu. Grabie zawisły na lusterku i z tyłu pani trzymała je za oknem:) Obóz rozbiliśmy na rozległej polanie. Rano trochę deszczyku, ale nie na tyle by drogi szutrowe miały tonąć w błocie: za to opadł kurz i nie jest tak gorąco.

2-08-2009, Dolyna-okolice Rachowa (Ukraina)

17:57
Dziś ruszyliśmy bez szefa wyprawy, bo rano pojechał na granicę polsko-ukraińską odebrać jeden z samochodów, który nie przebył wczoraj granicy z powodów formalnych. Cóż, ukraińska granica jest jak czyściec. Wszystko tu wyjdzie. Dziś auto udało się przetransportować i dołączyło do reszty. Zanim to jednak nastąpiło kolumnę zatrzymała milicja. Znalazł się paragraf (że kolumna, a bez oznaczeń), poszło 200 hrywien i byliśmy eskortowani przez milicyjną ładę do granicy rejonu. Teraz jedziemy offroadem w stronę Rachowa.

20:16

Za nami odcinek przez małe wioseczki pełne sielskich klimatów i dziurawych dróg. Już zachodzi słońce. Za godzinę rozbijamy pierwszy obóz nad rzeką.

17:53
Przejechaliśmy granicę w Krościenku. Były formularze, pieczątki. Teraz paliwo za 2,2 zł i pędzimy na Drohobycz.

09:40

Wyjechaliśmy. 7 aut. Ósme dołączy w Tarnowie. Pędzimy na Niepołomice, by ominąć korki na trasie tarnowskiej. Słoneczko pięknie świeci, humory dopisują. Jest miło :)
Rajd jest organizowany w ramach jubileuszu 10-lecia istnienia Wydawnictwa Bezdroża na rynku wydawniczym.

Organizatorzy rajdu: Bezdroża sp. z o.o., Akteon, Portal Podroze4x4.pl
Patroni rajdu: Interia.pl, Vox fm
Partnerzy rajdu: Topex, Neo Tools, Michelin

Źródło: bezdroza.com
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
Maciek Makowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com