facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-09-29
 

Plecak wspinaczkowy 40 l / adidas

W poprzednim numerze magazynu GÓRY(249) mogliście znaleźć wielkie zestawienie plecaków. Jednym z prezentowanych modeli, który wyjątkowo przykuł naszą uwagę, był nowy plecak wspinaczkowy marki adidas. Postanowiliśmy „nieco” dokładniej przetestować go w akcji.       

Już po pierwszym użyciu doceniliśmy minimalistyczny, ale bardzo wygodny i stabilny system nośny. Podczas długich podejść pod sektory w hiszpańskim El Chorro oraz na wymagające pokonania wspinaczkowego terenu portugalskie klify sprawował się idealnie. A jak wiemy, komplet sprzętu, jedzenia i wody na cały dzień, uzupełniony 60-metrową liną nie waży mało. Dzięki temu, że zarówno tylny panel, jak i szelki zapewniają dobrą wentylację, nie narzekaliśmy nawet w czasie marszu w pełnym słońcu.

 

 

 

 

Kolejnym elementem stanowiącym dużą zaletę plecaka jest niespotykany dotąd sposób otwierania komory głównej. Oczywiście możemy się do niej dostać standardowo od góry (wygodny system rolowanego zamknięcia), jednak nam szczególnie przypadły do gustu rozpinane plecy. Dzięki temu patentowi możemy położyć plecak „na płasko” i uzyskać pełen dostęp do całości szpeju. Nikt, kto raz wypróbuje ten system, nigdy już chyba nie wróci do standardowego rozwiązania spotykanego w większości plecaków.

 

 

 

Pojemność 40 litrów swobodnie wystarczy na spakowanie całego sprzętu. Lina, 25 ekspresów, uprzęże, płachta, karabinki, gri-gri, ciepła kurtka i oczywiście pakiet żywnościowy zmieściły się w nim z łatwością. Dodatkowe, obszerne i elastyczne siatkowe kieszenie służyły nam do transportu wody, a kieszeń w pasie biodrowym idealnie pasowała na klucze do samochodu i dokumenty.

 

A jak jest z wytrzymałością? Po kilku miesiącach użytkowania nie zanotowaliśmy praktycznie żadnych uszkodzeń czy nawet otarć, mimo że nie obchodziliśmy się z plecakiem delikatnie :). Ciągłe przesuwanie po kamieniach, ziemi czy piachu w widoczny sposób nie zaszkodziło temu modelowi. Zawdzięczamy to z pewnością wytrzymałemu materiałowi, dodatkowo wzmocnionemu panelami w kluczowych miejscach.

 

Nie jest to oczywiście plecak dla każdego. Jego minimalizm sprawdza się w stu procentach podczas wspinaczki sportowej, jednak alpiniści czy turyści mogą narzekać na brak dodatkowych troków, kieszeni, dzielonej komory głównej itp. Jednak coś za coś – brak tych elementów oznacza niższą wagę i większą niezawodność. Plecak adidas z pewnością polecić możemy każdemu, kto poszukuje lekkiego i pewnego środka transportu dla swojego szpeju. W końcu w naszym zestawieniu zasłużył nawet na wyróżnienie „Góry rekomendują”!

 

Dane techniczne

Pojemność: 40 l, wymiary: 25 cm × 30 cm × 73 cm, materiał: 100% poliester, tkanina Climacool® na tylnym panelu i szelkach, cena: 329 zł.

 

Testował: Maciek Szopa

Zdjęcia: Maciek Szopa, Natalia Terlecka

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Piotr
Racja. Uzupełnimy, jeśli uda nam się odnaleźć ten plecak
art
a gdzie waga plecaka?
art
a gdzie waga plecaka?

Goryonline
 
Goryonline
 
2022-10-21
SPRZĘT
 

Nowa kolekcja rękawic od Black Diamond

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-30
SPRZĘT
 

Odblaskowa kolekcja Reflective marki Dynafit

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-15
SPRZĘT
 

Plecakowe ABC według marki Gregory

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com