facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-08-11
 

Plany DH Poland na okres jesienny

Najbliższe plany skupiają się na dokończeniu kontraktacji na sezon wiosna-lato 2009 oraz finalizacji przygotowań na sezon jesienny.

Nasze najbliższe plany skupiają się na dokończeniu kontraktacji na sezon wiosna-lato 2009 oraz finalizacji przygotowań na sezon jesienny. Nie bierzemy udziału w targach sportowych w Kielcach, jednak nie będę tej decyzji tłumaczył tym, że nasze wzory są tajemnicą konkurencyjną, ponieważ wszyscy wiemy, że nawet gdyby ktoś chciał je skopiować to może to zrobić aż na sezon wiosna/lato 2010. Decyzja o nieuczestniczeniu w targach w Kielcach jest podyktowana czystą kalkulacją biznesową i terminami wymaganymi na złożenie zamówień przez właścicieli marek, które mamy w ofercie. Terminy te kończą się najpóźniej 20 sierpnia. Ponieważ uczestnictwo w targach jest kosztowne, to biorąc pod uwagę z jednej strony koszt uczestnictwa, a z drugiej minimalny przychód z braku możliwości przyjmowania nowych zamówień, decyzja mogła być tylko jedna.

Zaoszczędzone środki wykorzystamy do reklamy w punktach sprzedaży, tak by w sezonie jesiennym marki przez nas oferowane były lepiej wyeksponowane i bardziej widoczne w sklepach.

Równocześnie, w związku z pojawiającymi się plotkami, stanowczo dementuję wszystkie informacje mówiące o wycofaniu się firmy DH z Polski lub zmianie portfolio marek. Przyznaję, że w sezonie wiosennym przeżyliśmy pewne kłopoty związane z wejściem na rynek. Jesteśmy firmą o zasięgu międzynarodowym i działamy w oparciu o zagraniczny magazyn centralny, w związku z czym zorganizowanie logistyki tak, by działała w sposób szybki, wydajny i dokładny okazało się trudniejsze niż oczekiwaliśmy. Jednak już od kilku miesięcy wszystko działa prawidłowo i uzyskane doświadczenie umożliwi nam prawidłową pracę w kolejnych sezonach.

Przepraszam wszystkich tych, których negatywnie dotknęły działania związane z wejściem firmy DH Poland na polski rynek. Nie chcemy toczyć wojny z firmami, z którymi konkurujemy w różnych segmentach rynku sportowego. Uważamy, że otwarta i uczciwa konkurencja jest najlepsza dla konsumentów i całej branży. W ramach tej walki czasami się przegrywa, a czasami wygrywa. Nie powinno to jednak być powodem do plotek i pomówień, ale powinno mobilizować do większej efektywności działania, szukania nowatorskich metod promocji i budowania kanałów handlowych, na czym cała branża skorzysta.

Zenon Raszyk

Pełnomocnik DH Poland, sp. z o.o.

2008-08-11

(kg)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com