facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-09-21
 

Piotrek Schab ambasadorem Wild Country

Z radością informujemy, że z początkiem września 2013 roku marka Wild Country rozpoczęła współpracę z Piotrem Schabem – jednym z najbardziej utalentowanych i najlepszych wspinaczy młodego pokolenia na świecie.


Siedemnastoletni krakowianin, mimo swojego młodego wieku, przez ostatnie parę lat zdążył już zapisać na swoje konto znakomite przejścia na światowym poziomie. W ubiegłym roku w Hiszpanii Piotr pokonał w stylu on sight między innymi trzy drogi wycenione na 8b – Xiketeta i Cubata+chupito 3 euros w Margalef oraz Ramadan w Siuranie. W Margalef za jego  sprawą padł również absolutny klasyk – Era Vella, czyli wspinaczkowy ekstrem za 9a wytyczony w 2010 roku przez Chrisa Sharmę. Piotr ustanowił tym samym absolutny rekord w historii polskiego wspinania sportowego – stał się najmłodszym pogromcą tak trudnych linii w kraju.

 Piotr Schab na Dures Limites 8c, Céüse
(fot. Marcin Ciepielewski)Zawodnik KS Korona Kraków potwierdził swoją znakomitą formę również i w tym roku, dołączając do wykazu świetne przejścia na czele z Mind Control i Coma Sant Pere (obie za 8c+). Od początku roku pokonał też sześć „ósemek ce", w tym słynne Dures Limites w legendarnym francuskim Céüse. Punkt kulminacyjny wakacji krakowianina przypadł na szwajcarski rejon Rawyl, gdzie pod koniec sierpnia br. padła druga w jego dorobku droga za 9a - Cabane Au Canada.

Piotr nie stroni również od polskich ogródków wspinaczkowych, a na szczycie jego listy podbojów w kraju plasuje się Batalion Skała – ostatni logiczny projekt Pochylca, zrealizowany przez krakowianina w czerwcu ubiegłego roku i wyceniony na 8c+ (VI.7+ w skali Kurtyki/krakowskiej). Do jego największych sukcesów na arenie zawodniczej należy piąte miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów 2011 wywalczone w austriackim Imst – wynik, jakiego próżno było szukać wśród osiągnięć naszych juniorów od wielu lat.


Piotr Schab. Fot. Marcin Ciepielewski


Jak mówi Piotr: „Nie ukrywam, że bardzo cieszę się z przystąpienia do teamu Wild Country. Kiedy dowiedziałem się, że jest szansa na wsparcie rzeczonej firmy nie zastanawiałem się zbyt długo. O firmie Wild Country słyszałem wiele - na całym świecie słynne są choćby ich kości czy friendy. Byłem bardzo ciekaw, czy tak samo dobry jest ich sprzęt do wspinania sportowego i okazało się, że jak najbardziej! Szeroki wybór ekspresów czy uprzęży jest w stanie zadowolić każdego wspinacza. Swoją działalnością w teamie chciałbym przyczynić się do promocji sprzętu do wspinaczki sportowej Wild Country i sprawić, że stanie się on tak samo rozpoznawalny jak ten przeznaczony do wspinania klasycznego  - naprawdę jest tego wart!”

Wyniki Piotra oraz jego niesłabnący entuzjazm i pasja do wspinania sprawiły, że marka Wild Country postanowiła nawiązać z nim ścisłą współpracę. Cieszymy się, że to właśnie on reprezentować nas będzie na zawodach i w skałach, zarówno w kraju, jak i za granicą – krakowianina spotkać będzie można już niebawem (10-13 października) na greckiej wyspie Kalymnos, gdzie na specjalne zaproszenie firmy The North Face weźmie udział w The North Face Climbing Festival.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com