facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Piotrek Schab 13 w Pucharze Świata

Takich emocji podczas transmisji z Pucharu Świata w Prowadzeniu nie mieliśmy chyba nigdy!

Piotrek Schab na drodze półfinałowej (fot. Sytse van Slooten)

 

 

Wszytko za sprawą Piotrka Schaba, który po świetnych eliminacjach pewnie awansował do rundy półfinałowej. Po dobrej wspinaczce na drodze półfinałowe Piotrek zakończył zawody na doskonałym 13 miejscu pokonując miedzy innymi takie sławy jak Sebastian Halenke, Jorg Verhoeven czy wreszcie Ramon Julian Puigblanque! Identyczny z kolei wynik jak Polak uzyskał super mocny Słoweniec Domen Skofic.

 

 

„13 miejsce Pucharu Świata w Chamonix! Oj bardzo ciężko było mi zasnąć po tak emocjonującym i ważnym dla mnie dniu” - komentował swój start Piotrek - „Przez lata postrzegałem siebie jako wspinacza stricte skałkowego, spychając zawody na dalszy plan. W tym roku zarządziłem zmiany, chciałem udowodnić sobie, że potrafię startować i rywalizować z najlepszymi. Ostatnie dwa miesiące były całkowicie podporządkowane przygotowaniom do zawodów - zero skał i dużo ciężkiej pracy, nie tylko mojej, ale i Maciej Dobrzański oraz naszych trenerów Maćka Oczko i Magdy Terleckiej, z którymi jesteśmy w stałym kontakcie, nawet podczas wyjazdów. Dwa topy w eliminacjach, a później bardzo satysfakcjonujący występ w półfinale utwierdziły mnie w przekonaniu, że było warto. Tym akcentem zakończyłem międzynarodowe starty w sezonie 2017, teraz czas na odpoczynek a może kilka dni w Ceuse, a w sierpniu wyjazd do norweskiego Flatanger i kontynuacja planu skałkowego na 2017 - #10x9a."

 

 

 

Transmisję z przejścia Piotrka znajdziecie TUTAJ (Piotrek wspina się w 37 minucie). Pod tym samym linkiem również transmisja z dzisiejszych finałów.


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com