Proszę czekać...
facebook
 
baner
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
baner
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Piotrek Schab 13 w Pucharze Świata

Takich emocji podczas transmisji z Pucharu Świata w Prowadzeniu nie mieliśmy chyba nigdy!

Piotrek Schab na drodze półfinałowej (fot. Sytse van Slooten)

 

 

Wszytko za sprawą Piotrka Schaba, który po świetnych eliminacjach pewnie awansował do rundy półfinałowej. Po dobrej wspinaczce na drodze półfinałowe Piotrek zakończył zawody na doskonałym 13 miejscu pokonując miedzy innymi takie sławy jak Sebastian Halenke, Jorg Verhoeven czy wreszcie Ramon Julian Puigblanque! Identyczny z kolei wynik jak Polak uzyskał super mocny Słoweniec Domen Skofic.

 

 

„13 miejsce Pucharu Świata w Chamonix! Oj bardzo ciężko było mi zasnąć po tak emocjonującym i ważnym dla mnie dniu” - komentował swój start Piotrek - „Przez lata postrzegałem siebie jako wspinacza stricte skałkowego, spychając zawody na dalszy plan. W tym roku zarządziłem zmiany, chciałem udowodnić sobie, że potrafię startować i rywalizować z najlepszymi. Ostatnie dwa miesiące były całkowicie podporządkowane przygotowaniom do zawodów - zero skał i dużo ciężkiej pracy, nie tylko mojej, ale i Maciej Dobrzański oraz naszych trenerów Maćka Oczko i Magdy Terleckiej, z którymi jesteśmy w stałym kontakcie, nawet podczas wyjazdów. Dwa topy w eliminacjach, a później bardzo satysfakcjonujący występ w półfinale utwierdziły mnie w przekonaniu, że było warto. Tym akcentem zakończyłem międzynarodowe starty w sezonie 2017, teraz czas na odpoczynek a może kilka dni w Ceuse, a w sierpniu wyjazd do norweskiego Flatanger i kontynuacja planu skałkowego na 2017 - #10x9a."

 

 

 

Transmisję z przejścia Piotrka znajdziecie TUTAJ (Piotrek wspina się w 37 minucie). Pod tym samym linkiem również transmisja z dzisiejszych finałów.


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2017-11-16
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Skała przy Drodze (Marianówka) - skałoplan drytooling

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2017-11-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Paweł Jelonek i The Dagger 8B

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2017-11-13
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Janja Garnbret i Romain Desgranges zgarniają Puchar Świata

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2017-11-10
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Charles Albert wytyczył pierwsze 8C+ w Fontainebleau

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2017-11-10
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Relacja na żywo z Pucharu Świata w Prowadzeniu - Kranj

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2017 Goryonline.com