facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Piotrek Hercog rozpoczyna przygotowania do drugiej części sezonu - wywiad

Startem w Pitz Alpine Glacier Trail na dystansie maratońskim, Piotrek Hercog rozpocznie przygotowania do drugiej części sezonu w której głównym celem będzie między innymi zmierzenie się z najwyższą górą Afryki. Piotrek wystartuje bowiem w maratonie, który wiedzie przez Klimandżaro.


Popularny Herci, który zwyciężał już w tym roku m.in w Ultra Fiord w Patagonii, uporządkował już wszystkie sprawy związane z tegorocznymi edycjami Supermaratonu Gór Stołowych oraz Dolnośląskim Festiwalem Biegów Gorskich (przypominamy, że Piotrek jest organizatorem wymienionych zawodów) zamierza ponownie w pełni skoncentrować się na treningach. Próbą organizmu po roztrenowaniu ma być treningowy start w Festiwalu Pitz Alpine Glacier Trail na dystansie 42 km. Piotrek, który w zeszłorocznej edycji PAGT zwyciężył na dystansie 100 km, tym razem kompletnie nie wie czego spodziewać się po sobie. 

 

Piotrek, po roku wracasz w austriackie Alpy...

Tak, 10 dni temu zakończyliśmy V rekordową pod względem frekwencji edycję DFBG, zamykam w tej chwili ostatnie kwestie i tematy związane z organizacją zawodów i pomału skupiam się na treningu. Pierwotnie nie planowałem startować tak wcześnie, ale ponieważ dostałem zaproszenie od organizatorów PAGT, więc razem z rodziną wybiorę się na kilka dni w Alpy. Rodzina pokibicuje, dzieciaki pobiegną swoje biegi, a tata zobaczy czy zostało coś z formy w Himalajach☺.

 

 

 

Rozumiem, że start traktujesz mocno treningowo?

Dokładnie, naprawdę nie wiem czego się w tej chwili mogę po sobie spodziewać. Z pewnością gdybym czuł się lepiej przygotowany pokusiłbym się może o dłuższy dystans. Maraton ma pokazać gdzie jestem i zmobilizować do pracy.

 

Piotrek, a co potem? Jak będzie wyglądał dalej Twój kalendarz w drugiej połowie roku?

Myślałem o starcie w Biegu Granią Tatr, ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie. Jeśli nie to na pewno będę szukał jakiegoś dłuższego startu na przełomie sierpnia/września, ale raczej za granicą.

 

A czy możesz już coś powiedzieć więcej o swoim docelowym starcie na przełomie roku? Twoje biegowe projekty zawsze są inspirujące.

Wszystko wskazuje, że będzie to Kilimandżaro. W tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowany maraton, który obejmuje też sam szczyt. Będzie trzeba się dobrze przygotować i pomyśleć o aklimatyzacji.

 

 

 

Start Piotra nastąpi w sobotę 5/08/2017 o godzinie 5 rano. Zawodnicy będą mieli do pokonania 42 km oraz +3000 metrów przewyższenia, a najwyższym punktem na trasie będzie wysokość 3070 metrów.

 

 

W ramach Festiwalu Pitz Alpine Glacier Trail, zawodnicy mogą rywalizować na 6 dystansach od 15 do 100 km. Na listach startowych znajduje się ośmiu Polaków.

 

Zapraszamy do śledzenia Fan Page’a 

https://www.facebook.com/piotrhercogsalomonsuuntoteam/?ref=ts&fref=ts

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-06-21
BIEGI GÓRSKIE
 

11. Ultramaraton Babia Góra przeszedł do historii!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com