facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-12-03
 

Piotr Strzeżysz „Afryka Nowaka" - rowerem przez Sudan, Zimbabwe i RPA (7 grudnia, Kraków)

Piotr Strzeżysz opowie nam przygody i podzieli się swoimi przeżyciami z etapu wiodącego przez Sudan, Zimbabwe, RPA, który odbył się latem 2010.
Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza wszystkich Państwa na spotkanie z Piotrem Strzeżyszem, jednym z uczestników projektu „Afryka Nowaka”, w którym uczestnicy pokonują trasę legendarnej już rowerowej podróży Kazimierza Nowaka poprzez Afrykę – z Północy na Południe i z powrotem, która odbyła się w latach 30-tych XX w.

Piotr opowie nam przygody i podzieli się swoimi przeżyciami z etapu wiodącego przez Sudan, Zimbabwe, RPA, który odbył się latem 2010.

"Podczas pokazu zaprezentuję zdjęcia i krótki materiał filmowy z czwartego i dziewiątego etapu rowerowego projektu Afryka Nowaka. Podróż była fragmentem rozpoczętego w listopadzie ubiegłego roku przedsięwzięcia, realizowanego w celu popularyzacji postaci polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy na świecie przejechał rowerem Afrykę z północy na południe i z powrotem.

Kilkudziesięciu uczestników zamierza jak najwierniej powtórzyć trasę, jaką przebył Nowak, jadąc w formie "sztafety", pokonując ją w zmieniających się co miesiąc składach osobowych.

Opowiem o przygodach na trasie Wadi Halfa-Chartum, opiszę sudańskie przysmaki, takie jak surowa wątróbka z wielbłąda, wskażę dlaczego lepiej nie fotografować kobiet i jak wygląda sudański akademik. Będzie trochę o przygodach podczas nocnej przeprawy przez busz i odganianiu lwów rowerową trąbką, jeździe po torach kolejowych w poszukiwaniu śladów Nowaka, jedzeniu sadzy, za którą płaci się pulami, sklepach pełnych mydła, oleju i fasoli, o tańcach w kościele, ale przede wszystkim o spotkanych ludziach, o pracujących w Afryce Polakach, jak i o samych Afrykańczykach, o ich gościnności, pomocy i uśmiechu."


Piotr Strzeżysz - z wykształcenia archeolog, biblio­te­karz i anglista. Przejechał przez ponad trzy­dzie­ści kra­jów na czte­rech kon­ty­nen­tach. Za swoje zimowe, rowerowe podróże przez Himalaje i Andy został dwu­krot­nie wyróż­niony na prestiżowych „Kolosach”. W roku 2010 dwu­krot­nie wziął udział w podróż­ni­czym przed­się­wzię­ciu „Afryka Nowaka”, jadąc przez Sudan, Zimbabwe i RPA.

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19 we wtorek 7.12.2010 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie.

Wstęp wolny.
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com