facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Piotr Schab prowadzi Pal Este

Znakomicie rozpoczął zimowy wyjazd zawodnik Wild Country - parę dni po przybyciu do Hiszpanii siedemnastolatkowi udało się poprowadzić zaległy projekt, drogę Pal Este 8c (+).

Reprezentant krakowskiej Korony pod koniec stycznia wyruszył jak co roku na zimowy wyjazd zakładający wspinanie w hiszpańskich rejonach, w tym w jego ulubionym Margalefie. Tym bardziej cieszy fakt, że praktycznie już na samym początku wyjazdu zanotował on znakomite przejście spod znaku 8c.

 

 

Piotrek pod Pal Este. Fot. arch. Piotr Schab


Jak mówi Piotr:


„Drogę męczyłem już trzeci wyjazd :) Linia ceniona jest już podobno na 8c+, chociaż dotychczas figurowała wszędzie jako 8c...  Ja jednak skłaniam sie bardziej ku tej nowej wycenie, jako że pierwszy raz wstawiłem się w nią już w listopadzie 2012, a potem jeszcze w kwietniu 2013 i nic z tego nie wychodziło... Padła dopiero teraz, w czwartej próbie na tym wyjeździe, który swoją drogą dopiero się zaczął i mam nadzieję, że jeśli chodzi o wartościowe przejścia to dopiero początek!:))”

 

Patrząc na ubiegłoroczne wyniki siedemnastolatka spokojnie można spodziewać się kolejnych sukcesów – z zeszłorocznego zimowego wyjazdu, zawodnik Wild Country przywiózł m.in. Fish Eye i T1 Full Equip (obie za 8c) i Mind Control 8c+, wszystkie pokonane w Olianie.

 
Darek Kaptur
 
2019-06-13
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Słomkowa Skała, Morsko - skałoplan

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-06-04
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Kolejny ekstrem Laury Rogory we włoskim Collepardo - "Réveille-toi" 9a

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-06-04
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Wycinki drzew i krzewów pod skałami - "Nasze Skały" apelują o rozwagę

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-05-28
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Stwórz Koronę Polskich Skałek. Ruszył unikatowy projekt dla wspinaczy

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com