facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Piotr Hercog startuje w Ultra Fiord na dystansie 100 mil

W nadchodzący weekend, w zmiennych i ciężkich warunkach w Patagonii, a dokładnie w jej południowo – zachodniej części odbędą się zawody Ultra Fiord. Uczestnicy mają do wyboru 5 dystansów od 50 kilometrów aż do 100 mil.


Miejsce dla nas bardzo odległe, ale oczywiście na listach startowych nie może zabraknąć naszych rodaków. Na najdłuższym dystansie wystartuje Piotr Hercog – zawodnik Salomon Suunto Team,  zwycięzca między innymi Ice Baikal Marathon w 2016, jeden z najlepszych ultramaratończyków na świecie.  

Na dystansie 100 mil, który to oczywiście przyciąga największą uwagę, suma przewyższeń wynosi co prawda „tylko” 6700 metrów,  ale to nie przewyższenia w tym biegu stanowią największe wyzwanie. Zmienne, często zimowe warunki pogodowe, porywisty, bardzo silny wiatr i bardzo duże zróżnicowanie terenu stawnowią o trudności tego biegu.

 

Warto przypomnieć, że rok temu na trasie tego biegu doszło do tragicznego wypadku. Z powodu hipotermi zmarł meksykański biegacz Arturo Martinez Rueda, a warunki pogodowe długo nie pozwalały dotrzeć z odpowiednią pomocą do zawodnika.Mimo, że bieg ma krótką bo ledwie trzyletnią historię w tabelach wyników nie brakuje polskiego akcentu. Rok temu na dystansie 50 km zwyciężyła Kasia Zając. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Piotrek wystartuje 6 kwietnia o godzinie 23.59 czasu lokalnego (04:59 polskiego czasu), a na mecie spodziewany jest po kilkunastu godzinach. Trzymamy kciuki i zapraszamy do relacji live na fanpage Piotra - Piotr Hercog Salomon Suunto Team: https://www.facebook.com/piotrhercogsalomonsuuntoteam/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-15
BIEGI GÓRSKIE
 

Zimowe bieganie? Tak, ale na nartach!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-21
BIEGI GÓRSKIE
 

Ciemno, zimno, do mety daleko

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-13
BIEGI GÓRSKIE
 

Wjosa - ostatnia dzika górska rzeka Europy

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-08-22
BIEGI GÓRSKIE
 

Bieg Ultra Granią Tatr 2023

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-11
BIEGI GÓRSKIE
 

8. Bieg po Oddech dedykowany pamięci Kacpra Tekieliego

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com