facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-06-07
 

Piknik rowerowy (16-18 czerwca, Beskid Niski)

W dniach 16-18 czerwca 2006 w Radocynie w Beskidzie Niskim odbędzie się I Rowerowy Piknik.


W dniach 16-18 czerwca 2006 w Radocynie w Beskidzie Niskim odbędzie się I Rowerowy Piknik. Impreza zostanie przeprowadzona w rejonie ośrodka szkoleniowo - wypoczynkowego Nadleśnictwa Gorlice w Radocynie oraz na trasach rowerowych i drogach w pasie przegranicznym polskim i słowackim.

Radocyna... to wioska, której.... już nie ma. Do 1947 roku była to duża wieś łemkowska ze szkołą, pocztą, świątyniami, leżąca tuż przy granicy z Czechosłowacją. Po opuszczeniu tych ziem przez Łemków, teren zdziczał, zarósł, stał się bezludną enklawą. Obecnie jedyne zabudowania Radocyny stanowi Ośrodek Szkoleniowo - Wypoczynkowy Nadleśnictwa Gorlice, oddalony o wiele kilometrów od najbliższych wiosek. Stanowi znakomite miejsce jako baza wypadowa dla turystyki pieszej, rowerowej, narciarskiej w okolicę, gdzie panuje cisza, spokój i gdzie można napotkać wiele atrakcji turystycznych - świadków historii tych ziem: cerkwi, kościółków, kapliczek przydrożnych, cmentarzy wojennych, na których spoczywają polegli bohaterowie największej bitwy na froncie wschodnim w czasie I wojny światowej. Bezpośrednie sąsiedztwo osobliwości Magurskiego Parku Narodowego i pogranicze ze słowackim Beskidem Niskim uzupełniają ofertę tego miejsca.

Zgłoszenia udziału w pikniku do 9 czerwca przyjmuje Lokalna Organizacja Turystyczna "Beskid Zielony", wpisowe 20 zł, e-mail: beskidzielony@it.gorlice.pl

Więcej informacji...

2006-06-7

(kg)

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com