facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-01-04
 

Pik Pobiedy (styczeń, Warszawa)

Liczący 7439 m n.p.m. Pik Pobiedy leży w górach Tien Shan na granicy chińsko-kirgiskiej.


Muzeum Ziemi PAN i Agencja Podróżnicza "Terra Incognita" zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Podróżnicze pasje", tym razem będzie to pokaz slajdów autorstwa Jacka Telera i Marcina Miotka:

LEGENDA PIKU POBIEDY.

Liczący 7439 m n.p.m. Pik Pobiedy leży w górach Tien Shan na granicy chińsko-kirgiskiej. Słynąca z niestabilności aura oraz trudności techniczne czynią z tej góry jeden z najtrudniejszych siedmiotysięczników świata, na którym ludzka stopa stanęła dotychczas zaledwie 200 razy. Góra ta stanowi dla alpinistów byłego ZSRR swoisty Everest.

Autorzy:
Jacek Teler - pasji swojego życia - górom - hołduje, organizując wyprawy i trekingi m.in. w górach Ałtaju, Tien-szanu, Pamiru i Karakorum, a także wędrówki i włóczęgi po dziewiczych rejonach Syberii i Azji Centralnej. Publikuje w pismach o tematyce górskiej i podróżniczej.

Marcin Miotk - należy do alpinistów młodego pokolenia. Od kilku lat realizuje swoje marzenia wspinaczkowe w górach wysokich. Aconcagua, Shisha Pangma (8013 m n.p.m.), Mt Kenia, Chan Tengri, Cho Oyu (8201 m n.p.m.), Pik Pobiedy - należą do najważniejszych szczytów, na których  stanął.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 16 stycznia o godz. 12.00 w Muzeum Ziemi PAN, al. Na Skarpie 27, Warszawa.

Bilety wstępu: 5 zł, ulgowe - 4 zł.


(kb)

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com