facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-04-01
 

Pierwsze zawody skiturowe KW Zakopane w wiosennej scenerii

Klub Wysokogórski Zakopane zorganizował zawody w skialpinizmie, które odbyły się w Tatrach Zachodnich. Metę zorganizowano na Kalatówkach.
Zawody były bardzo udane. Ze względu na wiosenną aurę część trasy zawodnicy musieli pokonać "z buta".
Wzięło w nich udział 65 zawodników

Narciarze wystartowali z Kir u wylotu Doliny Kościeliskiej, spod bufetu „Harnaś”. Biegli aż na Polanę Małołącką przez Przysłop Miętusi. Na tej trasie nie było śniegu. Niektórzy biegli w skorupach, inni przypięli buty narciarskie do plecaka lub nart i odcinek ten pokonali w adidasach. – Bardzo ładne, techniczne, było 600-metrowe podejście na Przełęcz Kondracką. Wyżej, tam gdzie teren robi się stromy, ten, kto potrafił robić wąskie zakosy, mógł wygrać na czasie – mówi Wojciech Szatkowski, kierownik zawodów. Z Przełęczy Kondrackiej zawodnicy zjeżdżali na Polanę Kondratową i podchodzili na Przełęcz Pod Kopą Kondracką i Suchy Wierch Kondracki. Stąd zjeżdżali do kamienia oraz do „esa”. Stąd ostatni odcinek wiódł „z buta” do mety na Kalatówkach.

W kategorii seniorów zwyciężył Andrzej Bargiel (TKN Tatra Team), drugi był Przemek Sobczyk z KW Zakopane, trzeci - Przemek Pawlikowski, również z KW Zakopane. W kategorii weteranów pierwszy był Mariusz Wargocki (KW Zakopane), drugi - Słowak Dusan Koneval, trzeci – Anrutr Kondracki. Wśród nestorów zwyciężył Zbyszek Rajtar, drugie miejsce zajął Słowak Jozef Litwin, trzecie – również Słowak Walter Walasik. Wśród seniorek wygrała Paulina Figura (KW Zakopane), druga była Agnieszka Solik (KS Kandahar), trzecia - Ania Tybor. Startowała jedna kadetka – Agata Cikowska, oraz trzech kadetów, z których najlepszy był Bartek Bargiel, drugie miejsce zajął Michał Ganszer, trzecie - Mateusz Knap. Wśród nestorek wygrała Zofia Chruściel, druga była Zofia Rumińska, trzecia - Teresa Stochel. W kategorii weteranek wygrała Ewa Czuchry, druga była Ewa Kumalska.

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć na www.naszkasprowy.pl.
 Zwycięzca - Andrzej Bargiel (TKN Tatra Team) na mecie. Źródło: www.naszkasprowy.pl
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com