facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Pierwsze 9a dla punkowca

Sebastian Halenke to postać dość charakterystyczna:-) Zarówno punkowy wygląd jak i mocno ofensywny styl wspinania sprawiają, że kiedy raz zobaczymy go w akcji, z pewnością zapamiętamy ten moment.

Sebasian Halenke na Iron Dome 9a (fot. German Lead Climbing Team)

 

Młody Niemiec w tym sezonie z marszu wszedł do czołówki Pucharu Świata i zaliczył kilka udanych startów. Teraz również przeniósł swoją formę w skały. W rejonie Tiefenbach udało mu się dokonać aktu pierwszego powtórzenia drogi Iron Dome 9a, autorstwa Christiana Bindhammera. To pierwsza tak trudna linia w jego dorobku.

 

 

Z kolei we francuskim spocie St. Pancrasse pięknie zawalczył osiemnastoletni Nicolas Pelorson. Odfajkował tam kilka dni temu swoją drugą autorska drogę o trudnościach 9a - La 9ème centenaire:

 

„To perfekcyjna droga, w całości naturalna została obita przez Quentina Chastagniera. Ma dwie sekcje. Pierwsza jest naprawdę trudna i krótka (drop-knee, haczenia piety nad głową…). Myślę, że ta część to mniej więcej 8B bulderowe. Potem masz już zrobione trudności, ale ciągle jest krawądkowe 8b zakończone okropnym połogiem. Przejście zajęło mi siedem sesji.”

 

 

źródło: FB. 8a.nu

Bartek Pasiowiec
 
 
Darek Kaptur
 
2019-06-13
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Słomkowa Skała, Morsko - skałoplan

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-06-04
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Kolejny ekstrem Laury Rogory we włoskim Collepardo - "Réveille-toi" 9a

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-06-04
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Wycinki drzew i krzewów pod skałami - "Nasze Skały" apelują o rozwagę

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com