facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-03-28
 

Pierra Menta 2011 - relacja z zawodów

W niedzielę 20 marca w Areches, we francuskiej części Alp zakończyły się czterodniowe, prestiżowe, jedne z najtrudniejszych i najstarszych zawodów w skiaplinizmie  - kultowa Pierra Menta.
Rywalizacja odbywała się przez cztery dni z rzędu, a zawodnicy pokonali odpowiednio 2620 m, 2200 m, 2456 m i 1345 m przewyższenia. Dodatkową atrakcją były trudne pozatrasowe zjazdy zarówno wąskimi, stromymi żlebami, świeżymi lawiniskami jak i gęstym lasem.


Zwycięzcy nie byli wielkim zaskoczeniem. Na podium stanęła bowiem czołówka tegorocznego Pucharu Świata. Można śmiało uznać, że miksy francusko-hiszpańskie spisywały się na medal. Spośród 161 sklasyfikowanych teamów seniorskich wygrał właśnie zespół francusko-hiszpański  w składzie Kilian Jornet Burgada z Didier Blanc (łączny czas 8 h 40 min), a i wśród pań zwyciężyły też Laetitia Roux z Francji i Mireia Miro z Hiszpani (9 h 54 min). Na drugim miejscu w obydwu kategoriach zameldowały się zespoły włoskie – Guido Giacomelli i Lorenzo Holzknecht z czasem, po czterech dniach, raptem 5 min dłuższym. W seniorkach drugie, z godzinna stratą, przyszły na metę ubiegłoroczne tryumfatorki  Francesca  Martinelli i Roberta Pedranzini.


Polska po raz pierwszy w historii była reprezentowana w obydwu kategoriach, i tak Adam Gomola z Markiem Kilarskim (obaj KS Kandahar) zajęli 108 miejsce (13 h 01 min), a Justyna Żyszkowska (DYNAFIT, Tatra Mountain HardWear Team) ze Słowaczką Janą Madajovą (SK Ziarska Dolina) zajęły 14 miejsce.

Wszystkich sympatyków narciarstwa wysokogórskiego zapraszamy na Finał Pucharu Świata, który odbędzie się 16 kwietnia w Tatrach. Na XIV Memoriale Piotra Malinowskiego pojawi się cała czołówka ski-alpinizmu łącznie z wyżej wymienionymi. Zapraszamy do udziału i do kibicowania – więcej informacji na www.memorial.topr.pl.

Magda Zbrzeska
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com