facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-01-25
 

Pieniny i Beskid Sądecki bez tlenu (3 - 7 lutego, Pieniny)

Zimowy obóz wędrowny "Pieniny i Beskid Sądecki bez tlenu... - idę w góry! - po co? czemu?!" przeznaczony jest dla początkujących adeptów zimowych wycieczek górskich.
W czasie obozu chcemy zaznawać przyjemności obcowania z naturą i podziwiania zapierających dech w piersiach rozległych widoków. To, że trasy będą krótsze, nie znaczy wcale, że przyroda będzie dla nas bardziej łaskawa. Warto pamiętać, że góry to nie rewia mody, ale idąc na wycieczkę dobrze ubrać się trzeba. Miejmy nadzieję, że śniegu nie zabraknie, pojawią się czasem zamiecie, zawieje, siarczysty mróz i głębokie zaspy. Czym byłaby zima w górach bez tego wszystkiego?  

Obóz przeznaczony jest dla studentów i młodzieży powyżej 16 roku życia, dla tych wszystkich którym być może do głowy nawet nie przyszło, że w sezonie narciarskim można jeszcze coś innego ciekawego robić poza staniem w kolejce do kolejki. To impreza dla osób, które chcą sprawdzić się w trudniejszych warunkach, odpocząć od n-k, gg i innych codziennych zajęć, chcą poznawać najpiękniejsze zakątki polskich gór. W czasie obozu zdobędziemy najwyższy szczyt Pienin — Wysoką 1050 m n.p.m. i Beskidu Sądeckiego — Radziejową 1262 m n.p.m. Przez większą część trwania obozu cały ekwipunek nosimy na plecach, najwyższe szczyty zdobywać będziemy na lekko. Dla tych, co jeszcze nie chodzili nigdy zimą po górach, to wspaniała okazja na wyjazd pełen niespodzianek. W nieskazitelną biel puszystego śniegu i dopełniający całości błękit nieba z pewnością wkradnie się odrobina poezji. Sam Jerzy Harasymowicz pisał:

Świat cały leży schowany
We wnętrzu białej ciepłej rękawicy
Pies na budzie w kryzie ze śniegu przybrany
Na gałązkach gawrony — kanonicy...

Przy większym śniegu, chodzenie bez rakiet należy do niezwykle uciążliwych, ale z odpowiednim sprzętem (rakiety + kijki) przejście jest dużo łatwiejsze. Nocować będziemy 3-krotnie w schroniskach PTTK, jeden raz w schronisku - ośrodku harcerskim. Jedzenie przygotowywać będziemy wspólnie.

Uczestnicy poruszać się będą na rakietach śnieżnych, których wypożyczenie zapewnią organizatorzy. Wszystkie imprezy prowadzą wykwalifikowani przewodnicy beskidzcy.

Każdy kto chodzi po górach w rakietach śnieżnych, może także zdobywać Zimową Odznakę Górską! To doskonała pamiątka zimowych wędrówek.

Więcej informacji na stronie: wierchy.pttk.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com