facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-01-26
 

Pięć dni do Mistrzostw Polski we Freeskiingu

Już  w najbliższy piątek w Zakopanem rozpocznie się  najbardziej widowiskowa impreza zimowa tego sezonu. Na wielkiej skoczni przygotowywanej specjalnie na The North Face Polish Freeskiing Open 2012 powered by Fiat zobaczyć będzie można niezwykłe freestyle’owe ewolucje narciarzy z całej Europy.
W Zakopanem trwają  przygotowania do imprezy, która już czwarty rok z rzędu przyciągnie do zimowej stolicy Polski narciarzy z kilkunastu europejskich krajów. W dniach 27 i 28 stycznia na stoku Harenda odbędzie się The North Face Polish Freeskiing Open 2012 powered by Fiat - 9. edycja największej i najważniejszej imprezy freeskiingowej w Europie Środkowo - Wschodniej.

Jak mówi organizator zawodów Andrzej Lesiewski, na budowanej specjalnie na tę okazję skoczni zawodnicy będą mogli zaprezentować najbardziej widowiskowe i trudne technicznie triki - Dzięki doskonałym warunkom panującym w Zakopanem od początku tego roku, szykujemy konstrukcję, która pozwoli startującym na skoki na odległość ok. 25 metrów. Spodziewamy się trików na najwyższym światowym poziomie.


W ciągu najbliższych kilku dni na stronie www.pfopen.pl pojawiać się będą  krótkie relacje video, dzięki którym śledzić będzie można postępy przygotowań.

Do startu w zawodach zgłosili się już reprezentanci 12 krajów. Rywalizować oni będą nie tylko o nagrody w gotówce o wartości 22 tysięcy złotych, stylowe tablety Sony oraz kultowe narty Armada Skis, ale także o punkty w międzynarodowym rankingu AFP World Tour.

Po raz 4 w ramach imprezy rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski PZN we Freeskiingu. Wśród startujących nie zabraknie oczywiście 3 - krotnego zdobywcy tytułu Szczepana Karpiela - Bułecki.

27 i 28 stycznia na publiczność czeka także dużo dobrej muzyki, o której energię zadba Red Bull i specjalna strefa chill out przygotowana przez firmę Fiat.


fot. Tomek Gola/fikcja.pl

Więcej informacji i program imprezy na
www.pfopen.pl

The North Face Polish Freeskiing Open powered by Fiat po raz pierwszy odbyło się w 2004 roku w Zieleńcu. Jest najstarszą cykliczną imprezą tego typu w Europie. Posiadając status Międzynarodowych Mistrzostw Polski, przyciąga czołówkę zawodników z Polski i zagranicy. Stale rosnący poziom wykonywanych tricków, oraz największe przeszkody jakie powstają w ciągu sezonu w naszym kraju sprawiają, że zawody PFO to z pewnością jedna z najbardziej widowiskowych imprez zimowych w Polsce.

Sponsorzy: The North Face, Fiat, Sony Vaio, Armada Skis, Red Bull

Partnerzy: PZN, Harenda, Biuro Promocji Zakopanego, AFP, Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu, Techramps, Parkowa Dolina, TwoTip

Media: Radio Eska, VIVA, Extreme Sports Channel, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane, Polska Wita, Ski, Tygodnik Podhalański, sport.pl, ski2die.pl, downdays.eu, logo24.pl, newschoolers.com, freeskiing.cz, freestyle.pl

Więcej informacji o The North Face Polish Freeskiing Open powered by Fiat znajdą Państwo na www.pfopen.pl 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com