facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-03-07
 

PHZ reaktywowany - K2 i Nanga Parbat tego lata

W tym sezonie letnim odbędą się dwie wyprawy w ramach PHZ - Na K2 i Nanga Parbat - Potwierdził Janusz Majer, kierownik programu Polskiego Himalaizmu zimowego. Celem obu wypraw będzie zaznajomienie się z drogami na szczyt, co w przyszłości ma umożliwić ich zimowe zdobycie.

Członkowie wyprawy na K2 to: Marek Chmielarski, Janusz Gołąb, Marcin Kaczkan (kierownik), Artur Małek i Paweł Michalski. Każdy z uczestników ma na koncie co najmniej jeden ośmiotysięcznik. J. Gołąb i A. Małek wejścia zimowe na ośmiotysięcznik w Karakorum.

Skład wyprawy na Nanga Parbat nie jest jeszcze znany. Wiadomo, że kierownikiem będzie Jerzy Natkański, wyprawa ma działać od strony Doliny Diamir. Aktualnie pod Nanga Parbat działa jeszcze polska wyprawa Justice For All Nanga Dream. Jeśli jej uczestnikom uda zdobyć się szczyt, wtedy cel wyprawy zostanie zmieniony na inny szczyt.

 K2. Fot. wikipedia

 

Poniżej wypowiedź Janusza Majera

"Zgodziłem się na tą koordynację programu ze względu na to, że bardzo blisko żyliśmy z Arturem i te idee, które wprowadził szkoda byłoby teraz zaprzepaścić. Jest pewne doświadczenie zarówno z tych wypraw, które były sukcesem, jak i z tych, które były tragedią. Z tych doświadczeń trzeba wyciągnąć racjonalne wnioski. Nikt chyba na świecie nie ma takiego doświadczenia w zimowych wyprawach jak my, Polacy. Zgodziłem się być koordynatorem i chciałbym zaprosić do pomocy Krzyśka Wielickiego, Piotra Pustelnika, Ludwika Wilczyńskiego, Alka Lwowa, Macieja Pawlikowskiego. Także wszystkich tych ludzi, którzy na ten temat się już wypowiadali, a niekoniecznie są wspinaczami, na przykład Monikę Rogozińską, która nie zgadzała się z wizją Artura Hajzera. Chciałbym żeby ten program był programem środowiska. Bardzo ważną sprawą są dla mnie wyprawy alpejskie na siedmiotysięczniki. Rozmawiałem z Januszem Gołębiem, z Marcinem Tomaszewskim, może Rafał Sławiński by się wybrał z kolegami".

Źródło: polskieradio.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
2024-01-12
GÓRY
 

Oblicza K2

Komentuj 0
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2018-01-27
GÓRY
 

Nanga Parbat - Pomoc w drodze!

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com