facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2014-12-03
 

Peronin marki Trek‘n Eat - w teście

Peronin marki Trek'n Eat okrzyknięty żywnością high-tech opisany jest przez producenta jako iście cudowna odżywka. Czym jest w rzeczywistości? Jak smakuje i czy to naprawdę działa?

autor tekstu: Witold Glück - trener personalny, triathlonista i ultramaratończyk

 

Przy dugotrwałym wysiłku fizycznym trzeba uzupełniać zapasy energii - o tym wie chyba każdy. Problem w tym, że im bardziej ekstremalny jest wysiłek tym trudniej nasz organizm przyswaja jedzenie, a jednocześnie przecież potrzebuje wtedy więcej kalorii i składników odżywczych. Biorąc udział w rajdach przygodowych, biegach ultra czy wielogodzinnych trekkingach szukamy najlepszych dla siebie rozwiązań.

 

Po co nam zamienniki żywności?

Gdy wybieramy się na wyprawy czy to trekkingowe czy biegowe godzimy się na niewygody i kompromisy. Śpimy w różnych często egzotycznych miejscach, podróżujemy w improwizowany sposób i jemy też to, co możemy na miejscu kupić. Problem zaczyna się tam, gdzie nie ma sklepów, gdzie otacza nas "niejadalna" przyroda czy dzikie góry, a wysiłek, którego się podejmujemy wymaga dużo energii.  

Podczas trekkingu cały nasz dobytek i pożywienie musimy przez wiele dni nosić na własnym grzbiecie i często mamy do dyspozycji jedynie palnik turystyczny. Podczas rajdów ekstremalnych czy ultramaratonów nie mamy nawet tego. Jak w takich warunkach szybko uzupełnić kalorie?

 W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem są gotowe potrawy w formie koncentratów z dobraną kompozycją składników stanowiącą zbilansowany posiłek. Wystarczy dodać wody i danie gotowe. Obecnie oferta jest tutaj tak szeroka, że obejmuje nie tylko obiady, ale też śniadania i różnego rodzaju napoje i nawet desery.

  
Peronin - innowacja marki Trek'n Eat

Peronin to innowacyjny płynny pokarm, który w przeciwieństwie do normalnego jedzenia nie musi być rozkładany w żołądku. Wchłania się przez około 6 minut w 96%, dzięki czemu zapewnia energię zaraz po spożyciu w przeciwieństwie do „normalnego” jedzenia, które w niekorzystnych warunkach (zmęczenie, stres, zimno) jest wykorzystywane  przez organizm jedynie w około 60%.

 
Odżywka dla sportowców. Wrażenia z „testowania” napoju

Biorąc do ręki koncentraty napojów Peronin  od razu rzuca się w oczy bardzo staranne opakowanie - podwójna sztywna folia umożliwia rozrobienie proszku bezpośrednio w torebce - jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Jeżeli chodzi o skład to wartość odżywcza ma tu priorytet - i tak np. w napoju pomarańczowym znajdziemy 15% tłuszczu i 450 kcal w gotowym napoju - jest to istotne gdy np. wspinamy się w górach...

 


Pełna wersja testu na stronie

http://www.kobietkibiegaja.pl/sprzet/artykul/peronin-trek-n-eat-odzywka-dla-sportowcow

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com