facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-06-02
 

Patagonia: napraw zamiast wyrzucić

Aby zachęcić klientów firmy Patagonia, produkującej odzież dla entuzjastów outdooru, do naprawy zepsutych rzeczy, w trasę po Stanach Zjednoczonych wyruszył bus oferujący bezpłatną naprawę uszkodzonych zamków, zatrzasków, gumek, stoperów i przyszywanie guzików.

Przedłużenie życia naszych ubrań jest najważniejszą rzeczą, jaką możemy zrobić, aby zmniejszyć negatywny wpływ konsumpcyjnego stylu życia na naszą planetę – uważa właściciel firmy Patagonia, Yvon Chouinard. „Zastanów się, czy to, co chcesz kupić, jest ci na pewno niezbędne i nie kupuj tego, czego nie potrzebujesz” – z takim przesłaniem zwraca się do innych.

 

Fot. Patagonia

 

 

Podczas The Worn Wear Mobile Tour prowadzona jest akcja edukacyjna, która ma na celu uczenie innych, jak sami mogą naprawić swój własny sprzęt. Można również przekazać swoją niechcianą już odzież. Nie zostanie ona jednak wyrzucona do kosza, lecz przeznaczona do dalszej sprzedaży. To też może wspomóc walkę z zanieczyszczeniem środowiska, które wynika z ogromnej produkcji śmieci we współczesnym świecie. Zaopatrzony w maszyny do szycia warsztat otwarty jest dla każdego, kto przyniesie swoje ubrania, niezależnie od marki.

Program Worn Wear został stworzony przez Patagonię, znaną z różnych ekologicznych akcji, w 2013 roku, jako sposób na zachęcenie ludzi do dbania o swój sprzęt, oraz - w razie potrzeby - czyszczenia i naprawy.
Program ma na celu utrzymać odzież w obiegu tak długo, jak to możliwe. Tylko dodatkowych dziewięć miesięcy noszenia danej rzeczy może zmniejszyć zużycie wody, emisję dwutlenku węgla oraz nagromadzenie odpadów o 20-30 procent! Wychodząc z tych założeń, Patagonia produkuje sprzęt trwały i najwyższej jakości, tak żeby jego wymiana była rzadką koniecznością. Posiada także najbardziej rozwinięte usługi naprawy odzieży w Ameryce Północnej.

 

Fot. Patagonia

 

Bus na trasie The Worn Wear Mobile Tour, zawierający kompletne wyposażenie naprawcze, jest jedyny w swoim rodzaju. Został zaprojektowany przez artystę-surfera Jaya Nelsona. Góra wykonana jest z drewna pochodzącego z gigantycznej beczki na wino. Zamontowano ją na Dodge'u Cummins, rocznik 1991, napędzanym biodieslem. Podczas pracy zasilany jest również energią słoneczną. Mobilny warsztat otwiera swoje podwoje dla wszystkich chętnych.

 

Fot. Patagonia

 

Patagonia, Inc. jest firmą pochodzącą z Kalifornii (USA) - zajmuje się produkcją odzieży i obuwia outdoroowego dla ludzi aktywnych.

 

 

Firma została założona w 1973 roku przez legendę wspinaczki górskiej oraz znanego aktywistę w zakresie ochrony środowiska Yvon’a Chouinarda. Jest znana na całym świecie z wysokiej jakości produktów outdoorowych, ale także ze względu na działalność mającą na celu ochronę środowiska. Nadrzędnym celem firmy Patagonia jest tworzenie wysokiej jakości produktów przy zminimalizowanym obciążeniu dla środowiska naturalnego.
Dystrybucja w Polsce: www.ravenoutdoor.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com