facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-04-23
 

PATAGONIA - kultowa marka światowego outdooru wchodzi do Polski

Patagonia, podjęła właśnie ostateczną decyzję o wejściu na rynek polski. Oficjalnym dystrybutorem amerykańskiej marki w Polsce została krakowska firma RavenOutdoor.
Patagonia, Inc. pochodząca z Kalifornii (USA) firma produkująca odzież i obuwie outdoroowe dla ludzi aktywnych (kolekcje letnie i zimowe) - założona została w 1973 roku przez legendę wspinaczki górskiej i znanego aktywistę w zakresie ochrony środowiska Yvon’a Chouinarda – jest znana na całym świecie z wysokiej jakości produktów outdoorowych i działalności na rzecz ochrony środowiska.

Nadrzędnym celem firmy PATAGONIA jest bowiem tworzenie wysokiej jakości produktów, przy minimalnym obciążeniu dla środowiska naturalnego. Od 1996 roku PATAGONIA używa do produkcji swojej linii odzieży jedynie bawełny organicznej.

W ramach programu „Dotacje na rzecz ochrony środowiska” PATAGONIA przeznacza co roku 1% swojego rocznego obrotu na rzecz ochrony środowiska (od momentu wdrożenia programu w 1985 roku przekazano na ten cel już ok. 38 mln $ w gotówce i darowiznach rzeczowych). W ramach programu „Praktyka dla ochrony środowiska” pracownicy firmy mają możliwość odbyć 2-miesięczną praktykę w organizacjach związanych z ochroną środowiska. W czasie tych praktyk każdy pracownik firmy otrzymuje pełną pensję.


Aby przekonać inne firmy do pójścia tą ekologiczną drogą, założyciel firmy Yvon Chouinard powołał do życia stowarzyszenie „1% for the planet”, które aktualnie ma ponad 1000 członków, z których każdy przeznacza 1% swojego rocznego dochodu na „ratowanie naszej planety” przed skutkami galopującej cywilizacji. Dla przykładu, w ciągu ostatniego roku rozrachunkowego PATAGONIA wygenerowała obroty w wysokości 420 mln euro (dane na kwiecień 2011).

Oficjalny dystrybutor marki Patagonia w Polsce:
RavenOutdoor  S.C  Rafał Ziobro, Adam Zych
ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej 17e/1
31-234 Kraków
tel. + 48 126285195

Pion firmy odpowiedzialny za markę Patagonia będzie prowadzony przez Rafała Ziobro.

Zainteresowanych podjęciem współpracy z marką Patagonia prosimy o kontakt:
rafal@ravenoutdoor.com, tel. kom. 609 777 315

Rafał Ziobro jako współwłaściciel  RavenOutdoor wprowadzał do Polski m.in. takie marki jak Marmot czy Black Diamond. Był jednym z założycieli Krakowskiego Festiwalu Górskiego, a także przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora tej imprezy. Oprócz gór jego największą pasją jest pływanie długodystansowe. Na swoim koncie ma m.in. pierwsze polskie przepłynięcie Cieśniny Gibraltarskiej oraz Cieśniny Magellana (9 przepłynięcie na świecie bez pianki) a także  „ucieczki” wpław z Alcatraz i Roben’s Island.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com