facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-12-24
 

Pas S-LAB ADVANCED SKIN 3 BELT SET / Salomon

 

 

Pas to jeden z podstawowych elementów wyposażenia biegaczy górskich. Przynajmniej tych, którzy lubią nieco dłuższe dystanse.

ADVANCED SKIN 3 BELT SET z serii S-LAB to zdecydowanie produkt z górnej półki. Wcześniej biegałem z pasami „niskobudżetowymi” (co nie znaczy, że kiepskich marek) i muszę przyznać, że różnica jest ogromna. Pierwsze, na co zwracamy uwagę, to niewiarygodnie niska waga. Cały pas, mimo pokaźnych rozmiarów, waży zaledwie 130 gramów.

Druga sprawa to niesamowita wygoda. Po dokładnym dopasowaniu pas siedzi idealnie. Nawet podczas biegu w trudnym terenie nie przesuwa się, nie obraca i przez cały czas dobrze przylega do ciała. Tutaj też widać znaczącą różnicę względem tańszych modeli. Mimo że doładowałem go do pełna bidonami, żelami i dodatkowym okryciem, nadal świetnie się trzymał. Jest to w równiej mierze zasługa przemyślanego rozmieszczenia kieszeni oraz elastycznego materiału, z którego pas jest wykonany, jak i dobrze zaprojektowanej regulacji.Pozytywnie zadziwiła mnie również pakowność pasa, porównywalna z pojemnością małych plecaczków biegowych. Dwie zamykane kieszenie (w tym jedna duża), kilka kieszeni otwartych oraz pętle pozwalające na przytroczenie dodatkowego ekwipunku spokojne pozwalają wyruszyć w trasę z minimum litrem napojów (dwa miękkie bidony), zestawem żeli i batonów, dodatkową lekką kurtką na wszelki wypadek, czapką, rękawiczkami, telefonem, czołówką i niezbędnikiem zawodowca, czyli odtwarzaczem MP3. W zasadzie, jeżeli nie przepadamy za treningami z plecakiem, pas ten swobodnie może służyć jako zamiennik. Z uwagi na niewielki rozmiar i fakt, że po kilku minutach biegu kompletnie zapomina się o jego istnieniu, używam go również często podczas krótkich, miejskich przebieżek.

Pas testowałem zarówno w mocnych upałach powyżej 30 stopni, jak i w trakcie fatalnej deszczowej, chłodnej pogody. W obu tych przypadkach sprawdził się świetnie. Delikatna siateczka, z której jest wykonany, bardzo dobrze odprowadza wilgoć i pot, a podczas załamania pogody i mocnej ulewy nie nasiąka.

Mogę polecić ADVANCED SKIN 3 każdemu, kto lubi szybko przemieszczać się w terenie. Moim zdaniem warto zapłacić kilka złotych więcej za komfort i wygodę, którą zapewnia.

 

Więcej informacji o produkcie znajdziecie na: www.salomon.com.


Zdjęcia: Natalia Terlecka

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-01-18
SPRZĘT
 

Columbia przedstawia kolekcję WINTERSPORTS FW21

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com