facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-07-20
 

Partnerstwo Polartec i Polygiene

Aktywna kontrola przykrych zapachów w dzianinach marki Polartec®.
Polartec LLC – wiodący, światowy producent dzianin o wysokiej wytrzymałości ogłasza podjęcie współpracy z firmą Polygiene® AB z siedzibą w Szwecji. Nowy partner Polartec jest twórcą technologii Polygiene® - wykorzystującej cząsteczki srebra i wspierającej rozwój dzianin przeciwbakteryjnych, które eliminują wydzielanie przykrych zapachów. Przyjazna środowisku technologia posiada certyfikat bluesign®. Odzież wykonana z dzianiny Polartec® Power Dry® z technologią Polygiene® pojawi się w sprzedaży wiosną 2011 roku.

„Bardzo skuteczna, oparta na cząsteczkach srebra technologia Polygiene®, posiadająca akceptację bluesign, jest niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem dla Polartec, a przede wszystkim dla naszych klientów i końcowych użytkowników naszych dzianin” - powiedział Jonathan Adelman, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Polartec. „Większość dzianin Polartec jest już zatwierdzona przez bluesign, a wykorzystanie technologii Polygiene® dopełni naszą całą kolekcję.”

Polygiene® działa przeciwbakteryjnie i powstrzymuje powstawanie nieprzyjemnego zapachu powodowanego przez rozwój bakterii we włóknach dzianin. Zastosowanie jonów srebra skutkuje zatrzymaniem rozwoju bakterii i daje użytkownikowi odzieży poczucie świeżości przez cały czas jej noszenia, nawet przy bardzo intensywnym wysiłku fizycznym. Technologia jest aplikowana w dzianinę w procesie jej produkcji, dzięki czemu włókna zachowują swoje przeciwbakteryjne właściwości do końca żywotności odzieży. W całym procesie wykorzystywane jest srebro pochodzące w 100 % z recyklingu. Oprócz certyfikacji bluesign®, technologia Polygiene® została wpisana przez Oeko-Tex® na listę bezpiecznych produktów.

Pierwszą dzianiną Polartec®, w której zostanie wykorzystana technologia Polygiene®, będzie Polartec® Power Dry®. Polartec® Power Dry® została stworzona, aby zapewnić skórze pełen komfort w warunkach dużej aktywności fizycznej, dlatego też doskonale sprawdza się w ubraniach „tuż przy ciele” zaprojektowanych dla biegaczy, narciarzy czy wspinaczy. Polartec® Power Dry® posiada opatentowaną dwukomponentową konstrukcję, w której zastosowano dwa rodzaje przędz po obu stronach materiału. Wewnętrzna warstwa ma „punkty dotykowe”, które mają za zadanie odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry, a na zewnętrznej pot rozprzestrzenia się i zostaje odparowany z powierzchni dzianiny. Teraz, w połączeniu z technologią Polygiene®, Polartec® Power Dry® jest wiodącą dzianiną przeznaczoną do szycia bielizny sportowej.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com