facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-08-17
 

Parowozjada 2010 (28 - 29 sierpnia, Chabówka)

Szósty pokaz parowozów i pociągów retro odbędzie się w dniach 28 i 29 sierpnia w Chabówce.
W tym roku, podobnie jak w zeszłym, prezentacja parowozów i pociągów historycznych odbędą się w sobotę 28 sierpnia w Skansenie w Chabówce, gdzie każdy parowóz, a później pociąg historyczny indywidualnie przejedzie przez Skansen umożliwiając miłośnikom kolei wykonanie fotografii.

Do Skansenu będzie można przyjechać ogólnodostępnymi pociągami retro z Zakopanego i Dobrej k. Limanowej (przez Rabkę Zdrój) oraz planowymi pociągami innych przewoźników z Krakowa.

Oprócz pokazu parowozów, w sobotę na terenie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce odbędą się zawody drużyn parowozowych. W imprezie wezmą udział gościnnie dwa pospieszne parowozy z Parowozowni w Wolsztynie (Pm36-2 oraz Pt47-65). W tym roku zostanie równiez przygotowany program dla najmłodszych: animacje dla dzieci "Kolejowe odkrycia". W sobotę w Skansenie odbędą się zawody Strong Man (przeciąganie parowozu), a wieczorem widowisko "Multifonia" na spejalnie zbudowanej na tę okazję scenie. Do późnych godzin nocnych czynna będzie prezentacja podświetlonych lokomotyw. Specjalnie na tę okazję do Skansenu przyjedzie słowacki Klub Modelarzy Kolejowych i Miłośników Kolei z Komarna, który w zabytkowym wagonie będzie prezentował czynne makiety kolejowe w skali 1:120 (TT).

W niedzielę, na terenie Skansenu, zostaną zorganizowane przejażdżki w kabinie parowozu. Wieczorem w Skansenie odbędzie się prezentacja podświetlonych lokomotyw oraz widowisko muzyczne.

Więcej informacji na www.parowozy.pl.
 
Źródło: ceneria.pl
 Parowozjada 2010
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-06-30
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com