facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-11-17
 

Paragwaj (17 listopada, Kraków)

Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" zaprasza na spotkanie z Moniką Wiącek oraz Magdaleną Moll, które przedstawią Paragwaj od strony niedostępnych zazwyczaj turystom wiosek i ich mieszkańców czyli Indian Guarani, a także zwyczajów mieszkańców miast.
Przybliżymy kontrasty w poziomie życia mieszkańców, jakie można spotkać w tym kraju począwszy od mieszkańców slamsów i wysypisk śmieci po osoby zamieszkujące ekskluzywne, chronione dzielnice. Wspólnie będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, skąd wynikają tak ogromne różnice. Opowiemy o najczęstszych błędach podróżujących w tym kraju po raz pierwszy (i nie tylko) - w tym kilku naszych własnych oraz o tym dlaczego, mimo wszystko, tak trudno uczyć się na swoich błędach globtrotera.

Przybliżymy także południowoamerykański sierociniec jako miejsce, gdzie odbywałyśmy dziesięciomiesięczny wolontariat w górskim, boliwijskim mieście Cochabamba. Powiemy, jak wygląda życie wolontariusza w Ameryce Południowej oraz dlaczego nie należy przywiązywać się do europejskiej mentalności, a przeciwnie - pozbyć się jej jak najszybciej lub choć na jakiś czas podczas samodzielnych eskapad w tej części globu.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 17.11.2009 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Źródło: ceneria.pl
Bartek Pasiowiec
 
Goryonline
 
2018-09-10
HYDEPARK
 

Burka w Nepalu nazywa się sari

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-07-31
HYDEPARK
 

Revelations

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-07-30
HYDEPARK
 

Magazyn TATRY (nr 65)

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-07-24
HYDEPARK
 

Elizabeth Hawley. Strażniczka gór

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com