facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-12-14
 

Panasonic LUMIX DMC-FT4

Firma Panasonic z przyjemnością przedstawia nowy aparat LUMIX DMC-FT4 z charakteryzującej się wytrzymałą konstrukcją serii FT przeznaczonej do aktywnego użytkowania w terenie.
Aparat DMC-FT4 jest wodoodporny do głębokości 12 m, odporny na upadki z wysokości do 2 m, mrozoodporny do -10°C, a także zabezpieczony przed pyłem. Dodatkowo zawiera wbudowany system GPS z ponad milionem nazw miejsc, kompas, wysokościomierz i barometr dla użytkowników lubiących aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

panasonic-ifl-logo1

Aparat DMC-FT4 charakteryzuje się nie tylko solidną konstrukcją, ale również wysoką jakością obrazu, którą osiągnięto przez zastosowanie obiektywu LEICA DC VARIO-ELMAR, 12,1-megapikselowego przetwornika Hi-Speed CCD i zaawansowanego procesora obrazu LSI Venus Engine. Aparat umożliwia szybką, wydajną obróbkę sygnału niezbędną do nagrywania wideo Full HD 1920 x 1080 w formacie AVCHD/MP4. Jego parametry umożliwiają również szybkie fotografowanie w trybie zdjęć seryjnych i błyskawiczne działanie układu autofokusa Sonic Speed AF, co pozwala uchwycić nawet najbardziej ulotne okazje do zrobienia zdjęcia.

Nowością w aparacie DMC-FT4 jest tryb obsługi manualnej, dający użytkownikom większą swobodę artystyczną, dzięki możliwości samodzielnego ustawienia czasu naświetlania i przysłony. Radość z fotografowania zwiększają różne tryby specjalne, w tym zdjęcia z interwałem czasowym, efekt miniatury i zdjęcia panoramiczne. Funkcja automatycznego retuszu pozwala nadać zdjęciom jeszcze bardziej atrakcyjny wygląd.

Dodatkowo tryb iA (inteligentnej automatyki) powoduje, że użytkownik może całkowicie zdać się na aparat w kwestii doboru parametrów zapewniających udane zdjęcia i filmy. Po włączeniu trybu iA wszechstronne funkcje urządzenia są stosowane automatycznie, dzięki czemu można fotografować bez uciążliwego regulowania ustawień przy każdej zmianie warunków. Komunikowanie się z innymi umożliwia funkcja LUMIX Image Uploader, przy użyciu której można natychmiast udostępniać zdjęcia w serwisie Facebook lub YouTube za pośrednictwem dowolnego komputera.

ft4 THEME

Panasonic z dumą przedstawia nowy model DMC-FT4, który bez wątpienia będzie niezawodnym towarzyszem przygód— niezależnie od tego, czy chodzi o nurkowanie, surfing, wspinaczkę, jazdę na nartach lub snowboardzie, biwakowanie, czy inne rodzaje aktywnego wypoczynku.

1. Solidny korpus o wytrzymałej konstrukcji i bogactwo funkcji dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu
Aparat DMC-FT4 jest wodoodporny do głębokości 12 m i odporny na pył odpowiednio do standardów „IPX8” i „IP6X”. Dzięki zastosowaniu gumowej wyściółki i szkła zbrojonego wewnątrz obudowy aparat DMC-FT4 charakteryzuje się szczelnym korpusem chroniącym przed skutkami zanurzenia w wodzie oraz styczności z pyłem, kurzem i piaskiem. Minimalne wymiary sekcji przesłony zapewniają jeszcze większą szczelność, dzięki czemu pod wodą aparat wytrzymuje ciśnienie do głębokości 12 m.

Aparat DMC-FT4 wytrzymuje upadek z wysokości 2 m zgodnie z amerykańskim standardem „MIL-STD 810F Method 516.5-Shock”. Zewnętrzną powierzchnię aparatu wzmocniono materiałem wstrząsoodpornym który zapobiega uszkodzeniu obiektywu w razie upadku. Obiektyw jest chroniony przez dodatkowy amortyzator, który tłumi siły wywołane uderzeniami. Wszystkie elementy aparatu DMC-FT4, w tym obiektyw, są poddawane specjalnym testom potwierdzającym mrozoodporność aż do temperatury -10°C.

Korzystając z wbudowanego systemu GPS, aparat DMC-FT4 wyświetla nazwę kraju/regionu, stanu/prowincji, miasta/wsi i punktu orientacyjnego na podstawie swoich wewnętrznych danych. Dzięki temu użytkownik na bieżąco otrzymuje informacje o miejscu, w którym robi zdjęcia i ma większą satysfakcję z fotografowania podczas podróży. Baza danych systemu GPS obejmuje 203 kraje i regiony, a także ponad 1 000 000 punktów orientacyjnych z 82 krajów i regionów. Zdjęcia i nagrania wideo z nazwami miejsc są automatycznie sortowane w aparacie w porządku alfabetycznym, co umożliwia szybki dostęp. Z nazw miejsc można również korzystać w dołączonym oprogramowaniu PHOTOfunSTUDIO 8.1 Advanced Edition. Ułatwiają one sortowanie i wyszukiwanie zdjęć. Wewnętrzny zegar aparatu jest automatycznie przestawiany na czas obowiązujący w aktualnym miejscu pobytu, dzięki czemu w razie wyjazdu lub powrotu do domu zegara nie trzeba ustawiać ręcznie.

Czytaj całość na: http://testyoutdoorowe.pl/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com