facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-02-24
 

Otwarte Mistrzostwa Rybnika we Wspinaczce Sportowej - relacja

Tegoroczne zawody na Cechowni odbyły się 14 lutego i były doskonałą wymówką dla wszystkich przeciwników Walentynek, by ich nie obchodzić.

Ta romantyczna, sielankowa atmosfera wydawało się, że dramatycznie obniży poziom zmagań sportowych, ale już pierwsi z około 70-ciu startujących rozwiali te wątpliwości. Mimo, iż jak zapowiadali organizatorzy: "impreza będzie miała charakter towarzyski, bez zbędnej napinki" to i tę ostatnią można było obserwować.

Zawodnicy byli podzieleni na 3 kategorie: SPORT, HOBBY i DZIECI. W tej ostatniej startowali wspinacze do lat 13 i łoili na wędkę. Kategorie SPORT i HOBBY różniły się sposobem asekuracji, hobbyści szli na wędkę, zaś sportowcy z dołem.

Po przesiewie w eliminacjach o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika, przyszedł czas na drogę finałową, na którą nie było mocnych tamtego dnia.

Puchar zabrał ze sobą do domu Adam Rożek z KW Jastrzębie, drugi był Jacek Czech, na pudle w kategorii SPORT stanął jeszcze Maciek Kłopotek – kolejny przedstawiciel KW Jastrzębie.

Najlepszym hobbystą okazał się Dominik Malirz, zaraz za nim był Łukasz Kiełb, a trzecie miejsce zajęli Kasia Grzebieluch i Alek Zalewski ze Speleoklubu Olkusz.

Najzdolniejszym dzieciakiem został Igor Fojcik z Cechowni, drugi był przedstawiciel UKS’u Olimp w Gierałtowicach – Maksymilian Benek, a 3cia Julia Sobiecka.

Zdjęcia z zawodów możecie zobaczyć w galerii na www.hipointer.tv

Pozdrawiam

Szymon Danielczyk

 droga eliminacyjna
 czujnie
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2020-02-22
HYDEPARK
 

„Lekarze w górach. Bohaterowie drugiego planu”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-01-15
HYDEPARK
 

Leszek Cichy - "Gdyby to nie był Everest..."

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-01-10
HYDEPARK
 

„Rozmowy o Evereście”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-12-24
HYDEPARK
 

Życzenia świąteczne dla czytelników GÓR

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-12-23
HYDEPARK
 

„Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com