facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-01-26
 

Ostatnie dni na zgłaszanie projektów do Memoriału im. Piotra Morawskiego Miej odwagę!

Jeszcze tylko do wtorku, 31 stycznia 2012 r. do godz. 24.00, poprzez stronę www.alpinus-miejodwage.pl można zgłaszać projekty wypraw do Memoriału im. Piotra Morawskiego Miej odwagę!
Z wszystkich zgłoszonych prac zostanie wyłoniony jeden zwycięski projekt oraz 5 wyróżnionych w ramach Alpinus Testing Team. Ogłoszenie zwycięzcy II edycji Memoriału tradycyjnie odbędzie się podczas Festiwalu Podróżników KOLOSY w Gdyni, w dniach 9-11 marca 2012 r.

Zapraszam i zachęcam wszystkich, którzy mają ciekawe pomysły na podróż, wyprawę, przygodę życia! Jeszcze tylko kilka dni i... II edycja przejdzie do fazy głosowania. Zatem zgłaszajcie się! – mówi Olga Morawska, pomysłodawczyni Memoriału.

Do 31 stycznia 2012 r., poprzez stronę www.alpinus-miejodwage.pl można zgłaszać projekty wypraw różnych aktywności: poznawczych, wspinaczkowych, narciarskich czy żeglarskich (regulamin konkursu dostępny pod adresem: http://alpinus-miejodwage.pl/regulamin.htm). Wszystkie zgodne z regulaminem projekty są publikowane na stronie Memoriału, a od 1 lutego, przez miesiąc, każdy może zagłosować na najciekawszy jego zdaniem projekt.

Do tej pory zgłoszono nieco ponad 30 projektów, a w sumie nagrodzonych zostanie ich aż 6. Główna nagroda Memoriału to roczne członkostwo w elitarnym zespole Alpinus Expedition Team oraz wsparcie finansowe umożliwiające realizację wymarzonego projektu. Ponadto, w ramach nowopowstałego projektu Alpinus Testing Team, nagrodzone zostanie dodatkowe 5 pomysłów zgłoszonych do Memoriału. O wygranej zdecydują głosy Internautów (50%) oraz ocena Kapituły Memoriału (50%), w której skład wchodzą: Olga Morawska, Zenon Raszyk – przedstawiciel marki Alpinus oraz członkowie Alpinus Expedition Team. Przy wyborze projektów pod uwagę brane będą oryginalność, pomysłowość, ale także prawdopodobieństwo realizacji zaproponowanych wypraw. Wyniki II edycji Memoriału zostaną ogłoszone w marcu 2012 r. podczas Festiwalu Podróżników KOLOSY w Gdyni.

W I edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego Miej odwagę! zwycięzcą bezapelacyjnie został projekt Stefana Czernieckiego „Śladem szeptu amazońskiego potoku”. Jego autor stał się członkiem prestiżowego zespołu Alpinus Expedition Team, a 11 listopada wyruszył na południe Wenezueli i zrealizował wymarzoną wyprawę. Z relacjami z jego wyprawy można się zapoznać wchodząc na stronę Memoriału www.alpinus-miejodwage.pl. Podczas tegorocznej edycji Stefan Czerniecki, jako członek Alpinus Testing Team zasiądzie w kapitule konkursu. Jak mówi „Na bieżąco śledzę zgłaszane prace i cieszy mnie ich wysoki poziom. Oprócz fantastycznych pomysłów i ludzkich pasji odnajduję w nich przemyślany plan zrealizowania swoich marzeń oraz determinację w dążeniu do celu. Memoriał to doskonała szansa dla każdego, kto ma ciekawy pomysł na wyprawę, ale brak mu odwagi i funduszy na jej zrealizowanie. Wystarczy usiąść i zastanowić się chwilę, co nas tak naprawdę fascynuje, o czym marzymy a potem ubrać to w słowa i zgłosić projekt wyprawy na stronie www.alpinus-miejodwage.pl. Warto!”
 
 Stefan Czerniecki, fot. Jakub Fedorowicz
 
* * * * *

Piotr Morawski (ur. 27.12. 1976, zm. 08.04.2009) – doktor chemii na Politechnice Warszawskiej, największy polski himalaista młodego pokolenia, jeden z najlepszych himalaistów świata. Zdobywca 6 ośmiotysięczników. Od 2007 roku pełnił funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Alpinizmu. Był także członkiem Alpinus Expedition Team.

Do największych osiągnięć  w wysokogórskiej karierze Piotrka należy pierwsze zimowe wejście na ośmiotysięcznik Shisha Pangma, wraz z Simone Moro, ustanowienie – nie pobitego do tej pory – rekordu wysokości zimą na K2, wraz z Denisem Urubko, a także trawers Gasherbruma I wraz z Peterem Hamorem czy pierwsze przejście południowej ściany Shisha Pangmy zimą wraz z Simone Moro.

W 2009 podczas wyprawy aklimatyzacyjnej na Dhaulagiri Piotr Morawski wpadł do szczeliny lodowcowej, niestety nie udało się go uratować. Zginął mając 32 lata.
www.alpinus-miejodwage.pl
www.piotrmorawski.com

Piotr Morawski

Alpinus Expedition Team to zespół wspieranych przez markę Alpinus polskich wspinaczy 
i podróżników, którzy poszukują nowych ekstremalnych wyzwań, często w dziewiczych rejonach świata. Alpinus Expedition Team tworzą: Edyta Ropek, Jacek Kudłaty, Piotr Gąsiorowski i Stefan Czerniecki.

www.alpinus.pl

Alpinus Testing Team to grupa miłośników podróży i sportów ekstremalnych, wyłonionych podczas I edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego, której zadaniem jest testowanie i opiniowanie produktów marki Alpinus. Działalność grupy ma pomóc w udoskonalaniu kolekcji, tak aby jeszcze lepiej mogła służyć potrzebom wymagających odbiorców, zarówno amatorów jak i profesjonalistów.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com