facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-09-14
 

OSOTT (11-13 listopada, Szczyrk)

Serdecznie zapraszamy do udziału w dwudziestym pierwszym OSOTT - Ogólnopolskim Spotkaniu Obieżyświatów, Trampów i Turystów.


DRODZY PODRÓŻNICY!

Serdecznie zapraszamy do udziału w dwudziestym pierwszym

OSOTT - Ogólnopolskim Spotkaniu Obieżyświatów, Trampów i Turystów.

OSOTT `2005 odbędzie się w dniach 11-13 listopada w Szczyrku. Dzięki Waszej obecności będzie tradycyjnie wspaniałym spotkaniem towarzyskim oraz najlepszą okazją do wymiany informacji i doświadczeń. Zapraszamy wszystkich podróżujących – i tych indywidualnych i przedstawicieli klubów. OSOTT przydatny jest także dla pracowników agencji turystycznych, szczególnie zajmujących się turystyką trampingowo-przygodową.

W PROGRAMIE OSOTT `2005 przewidujemy między innymi:

- "Geografia podróżowania"
- Pokazy przeźroczy
- Konkurs na najlepszy plakat fotograficzny
- Giełdę książek

OSOTT `2005 - PROGRAM

11.XI.2005 (piątek)
Recepcja działa od godz. 12:00, od godz. 16:00 obiado-kolacja, o 17:00 otwarcie i pokazy przeźroczy

12.XI 2005 (sobota)
Cały dzień: Sesja “Geografia podróżowania” oraz pokazy przeźroczy; o 8:30 śniadanie, a w przerwach obiad i kolacja; wieczorem recital piosenki turystycznej

13.XI.2005 (niedziela)
O 08:30 śniadanie, a w godzinach 09:30-11:00 sesja końcowa z ogłoszeniem wyników konkursów (plakat fotograficzny i relacja z podróży)

OSOTT - INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

I - GEOGRAFIA PODRÓŻOWANIA

Przesłane na formularzu wystąpienia zostaną uwzględnione w progranie sesji zgodnie ze zgłoszeniami - program sesji podamy na miejscu. Niezależnie od tego prosimy, aby w recepcji wpisać się jeszcze raz na odpowiednią listę (wg kontynentów). Osoby, które zdecydują się dopiero na OSOTT do udziału w sesji, także prosimy o wpisanie się na listę. Prosimy podawać INFORMACJE PRAKTYCZNE istotne dla planowania i realizacji podróży, przy czym winny to być nowości – prosimy nie powielać informacji z “Przez świat”. To co przekazujecie winno umożliwić słuchaczom zorganizowanie podróży Waszym szlakiem. Ogólne wrażenia pozostawcie do prezentacji w czasie pokazów przeźroczy. Jednocześnie bądźcie przygotowani, że znajdą się chętni, którzy będą chcieli uzyskać od Was bardziej szczegółowe wiadomości. Warto więc zabrać ze sobą notatki, przewodniki itp.

II - POKAZY PRZEŹROCZY

Przesłane na formularzu pokazy zostaną uwzględnione zgodnie ze zgłoszeniami - program pokazów zostanie podany na tablicy ogłoszeń. Do wyświetlania przeźroczy tradycyjnych będzie używany wyłącznie rzutnik karuzelowy. Są do niego używane specjalne magazynki. Każdy uczestnik otrzyma w recepcji (za rewersem) 1 magazynek na pokaz. Prosimy o ułożenie przeźroczy od liczby “1” (przeźrocza do góry nogami) w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara (kolejne przegródki są oznaczane numerami) a następnie zamknięcie pokrywy magazynka. Aby zminimalizować ryzyko zacinania się przeźroczy podczas przesuwania, prosimy o używanie wyłącznie bardzo dobrej jakości ramek - wykluczone są ramki tekturowe i grube produkcji Foton(!). Ze względu na bezpieczeństwo rzutnika nie będziemy akceptować przeźroczy w “niepewnych” ramkach. Dlatego prosimy o nabycie markowych ramek (proponujemy: Reflecta – chyba najtańsze, Kindermann, Rovi itp.) i umieszczenie w nich przeźroczy, które będą prezentowane. Ponieważ dysponujemy ograniczoną liczbą magazynków, prosimy zwracać je po zakończeniu pokazu, tak aby mogły służyć innym prelegentom.

Pokazy cyfrowe będą realizowane przy pomocy komputera i rzutnika multimedialnego (rozdzielczość 1200 x 840). Prosimy przygotować pokaz (najlepiej w PowerPoint) na CD-R lub DVD.

CZAS POKAZU W KAŻDEJ TECHNICE WYNOSI 12 MINUT (!!!), a maksymalna liczba obrazów winna wynosić 80 (tyle przeźroczy mieści się w magazynku). Czas pokazu będzie dokładnie kontrolowany. Z tego powodu prosimy o bardzo staranne przygotowanie pokazu. Nie przewidujemy odstępstw dlatego bardzo prosimy o dostosowanie się do tych wymagań. W takiej sytuacji koniecznym jest wcześniejsze przygotowanie pokazu i “przetrenowanie” jego realizacji!!! Proponujemy komentarz przeźroczy ograniczyć do ogólnych informacji dających pojęcie o charakterze regionu, który prezentujemy.

Pokazy mogą być ilustrowane muzyką. Odtwarzanie z CDR lub MP3 (własne - odtwarzacz lub laptop). W celu podłączenia do miksera konieczne wyjście typu mini-jack.

III - KONKURS FOTOGRAFII

Można przywieźć ze sobą gotowe plakaty (max. format 125x90 cm). Można również wykonać je na miejscu – organizatorzy dostarczą duże arkusze papieru (125x90 cm), na których uczestnicy będą mogli naklejać fotografie. W takim przypadku prosimy o przywiezienie fotografii z podklejonymi na rogach kawałkami taśmy dwustronnie klejącej (można także użyć specjalnej masy przeznaczonej do tego celu). Proponujemy nie więcej niż max. 20 fotografii na plakat. Każdy uczestnik może eksponować do 3 plakatów. Będą one oceniane pod kątem artystycznym (fotoreportaż z podróży) przez uczestników imprezy (przy rejestracji każda osoba otrzyma kartę do głosowania). Dlatego też prosimy o oznaczanie każdego plakatu tytułem i godłem. W recepcji imprezy prosimy składać zamknięte koperty z podanymi informacjami - kto kryje się pod konkretnym godłem. Wszystkie fotografie będą zwrócone.

Fotografie prosimy rozwieszać od rana w dniu 11.XI. na linkach rozwieszonych naprzeciw sali restauracyjnej.

IV - KONKURS NA DZIENNIK/SPRAWODANIE Z PODRÓŻY

Każdy uczestnik może złożyć dzienniki/sprawozdania z dowolnej liczby podróży odbytych w latach 2004 i 2005. Będą one oceniane pod kątem zawartości praktycznych informacji, czyli na ile po ich lekturze będzie można zrealizować taką samą podróż. Maksymalna objętość dziennika/sprawozdania - 12 stron maszynopisu A-4 (12 stron po 1800 znaków).

Preferowany układ:
PRZEJAZD - na trasie/ za ile/ ile trwał/ jaki środek komunikacji/ ew. firma/ uwagi,
NOCLEGI - nazwa hotelu/ adres/ cena/ uwagi,
ZWIEDZANIE - nazwy obiektów/ lokalizacja/ dojazd/ ceny wstępów, uwagi,
DODATKOWO - prośba o termin odbytej podróży, kursy walut (najlepiej w stosunku do USD lub Euro), ceny żywności, oraz o inne podstawowe, ważne informacje (np. szczepienia, wizy...).

Najlepiej jeżeli te informacje będą podawane w układzie opis podróży dzień po dniu. Jeżeli jednak uznacie, że opracowana przez Was, inna forma będzie lepsza - zaproponujcie własny układ.

Prosimy o nie zamieszczanie informacji opisowych i historycznych, jakie można znaleźć w przewodnikach (chyba, że są to nieznane fakty, albo uznacie, że są na tyle ważne, że trzeba o nich napisać).

Najlepsze prace zamieścimy w kolejnym tomie książki "Przez Świat - relacje z podróży globtroterów". Z tego powodu przesłane prace, w wersji jakiej trafią do nas, winny nie być wcześniej publikowane. Przewidujemy także umieszczenie prac na stronie www.travelbit.pl a także współpracujących z nami portali (jeżeli nie zgłosicie pisemnych zastrzeżeń w tej sprawie).

Z naszej strony nie czynimy przeszkód aby teksty zamieszczone w książce Przez świat były później publikowane przez autorów w innych mediach.

Prace prosimy przekazać w recepcji – winny być w formie elektronicznej (dyskietka, CD-R).

W konkursie mogą także brać udział osoby nie uczestniczące w spotkaniach OSOTT.

Za nadesłane, a także opublikowane prace nie są wypłacane honoraria – autorzy najlepszych prac otrzymują nagrody w konkursie.

V - OSOTT-owa GIEŁDA KSIĄŻEK

W czasie OSOTT będzie uruchomiony punkt internetowej księgarni www.bezdroza.com (książki Przez świat, oraz pozycje innych wydawnictw: przewodniki mapy, albumy, także publikacje wydawnictwa Bezdroża). W ofercie księgarni znajduje się około 1000 tytułów, część z nich będzie można nabyć na miejscu. Zwracamy uwagę, że sprzedaż odbywać się będzie po cenach takich jak w internecie (ceny konkretnych pozycji można sprawdzić w sieci), a dodatkowo odpadną ceny przesyłki. Będzie również możliwość sprzedaży (lub wymiany) własnych książek i map. Prosimy o ustalenie udziału w giełdzie z organizatorami. W każdym razie warto zabrać nieco więcej gotówki.


PROSIMY O UWAŻNĄ LEKTURĘ, A TAKŻE O JAK NAJSZYBSZE PRZESŁANIE ZGŁOSZENIA I WPŁATY (!!!) – UŁATWI TO SPRAWNĄ ORGANIZACJĘ IMPREZY.

Tym, którzy już zgłosili swój udział serdecznie dziękujemy!

KOSZT UDZIAŁU w OSOTT 2005 (zakwaterowanie w pok 2, 3 i 4 osob. z łazienkami, wyżywienie, koszty organizacyjne) wyniesie 225 zł (standard dom wczasowy), a w części o standardzie hotelu 285 zł (w tej cenie zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, w przypadku pokoi jednosobowych dopłata 100 za całą imprezę). Jeżeli zdecydujecie się przyjechać, do czego serdecznie namawiamy, prosimy o przesłanie zgłoszenia z jednoczesną wpłatą na konto:

AGENCJA TRAVELLAND
96 1240 2294 1111 0000 3708 8123
z dopiskiem OSOTT ’2005

Zgłoszenie (koniecznie) i wpłata winny wpłynąć do nas najpóźniej do dnia 3 października!!! Po tym terminie, jeżeli nie będzie miejsc w części tańszej, będziemy oferować miejsca w opcji droższej, dlatego ważna jest kolejność wpłat.

Warunki rezygnacji: do 31.10.2005 - zwrot wpłaconej kwoty minus 20 zł, konieczne pisemne powiadomienie o rezygnacji. Gdy uczestnik nie przyjedzie, a wcześniej nie prześle pisemnej rezygnacji, zwrot nie przysługuje.

Po wpłynięciu wpłaty prześlemy potwierdzenie (najpóźniej do 15.10.2005).

Do zobaczenia w Szczyrku!

Kontakt:
e-mail:
travelbit@travelbit.pl
Travelbit, skr. poczt. 58, 30-965 Kraków 69

Więcej informacji: www.travelbit.pl

2005-09-14

(kb)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com