facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-10-22
 

Orla Perć (26 października, Kraków)

Swoją foto-prezentację o "Orlej Perci" przedstawi Jacek Płonczyński, któremu towarzyszyć będzie Robert Szumiec - ratownik górski. Obaj są przewodnikami tatrzańskimi i europejskimi przewodnikami górskimi UIMLA.
"Orla Perć" - to najpiękniejszy i zarazem najtrudniejszy znakowany szlak turystyczny w Tatrach. Kultowy szlak tatrzański o historycznym już znaczeniu. Powstał ponad sto lat temu (1903-06) według pomysłu poety - Franciszka Henryka Nowickiego, a z inicjatywy i dzięki uporowi księdza Walentego Gadowskiego. Marzenie turystów górskich. Dla wielu z nich spełnione, często w drodze do wyższych szczytów i większych gór. Niestety dla niektórych ostatnie górskie dokonanie...

Od chwili powstania Orlej Perci zginęło na niej już ponad sto osób, i to nie tylko ceprów. W ostatnim okresie czasu szlak coraz częściej odwiedzany jest masowo przez niby-turystów, kompletnie nie przygotowanych do poruszania się w eksponowanym i bardzo niebezpiecznym terenie wysokogórskim.

Dlaczego zdarzają się wypadki na Orlej Perci? Czy ograniczyć wstęp na ten szlak? A może skorzystać z wiedzy i doświadczeń krajów alpejskich, gdzie od dawna istnieją via ferraty - bezpieczne szlaki wspinaczkowe dla turystów?

O tym będziemy rozmawiać w trakcie spotkania poświęconego "Orlej Perci", 26 października br. w Klubie Podróżników. Swoją foto-prezentację o "Orlej Perci" przedstawi Jacek Płonczyński, któremu towarzyszyć będzie Robert Szumiec - ratownik górski. Obaj są przewodnikami tatrzańskimi i europejskimi przewodnikami górskimi UIMLA. Zapraszamy!

Po slajdach zapraszamy na panel dyskusyjny z udziałem autora, a także pracownika TOPR-u oraz autorów reportażu "Zabójcza Orla Perć?".

Gdzie: Klub Podróżników Śródziemie, pl. Wszystkich Świętych 8, Kraków
Kiedy: 26 października 2009


Więcej: www.klubpodroznikow.eu
 
Źródło: ceneria.pl
 Orla Perć (26 października, Kraków)
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com