facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2015-01-21
 

OPTIMUS Nova Plus - test kuchenki wielopaliwowej

Kuchenka Optimus Nova Plus jest najlepszą możliwą uniwersalną kuchenką dla kogoś, kto jeździ samochodem – paliwo zawsze mamy przy sobie i kupimy je w każdym miejscu na świecie.

Podczas wyjazdów zawsze mieliśmy problem z kuchenką. Stare kuchenki gazowe są bardzo wydajne, ale zajmują sporo miejsca i w Polsce jest coraz większy problem z napełnieniem butli. A za granicą w większości państw można o tym pomarzyć. Podczas ostatniego wyjazdu na Nordkapp niespodziewanie przedłużyła się wyprawa, skończył się gaz, nie było gdzie nabić i musieliśmy gotować herbatę na ognisku.

Kuchenki na małe butle gazowe są super poręczne, ale mają trochę mniejszą moc. Naboje są drogie i też w niektórych miejscach ciężko je kupić.

Kiedy ostatnio dowiedziałem się o istnieniu wielopaliwowej kuchenki na zwykłą benzynę albo diesla stwierdziłem, że właśnie tego zawsze szukałem.Przeczytaj test kuchenki turystycznej wielopaliwowej OPTIMUS Nova Plus ekipy Busem Przez ŚwiatKuchenka Optimus Nova Plus jest najlepszą możliwą uniwersalną kuchenką dla kogoś, kto jeździ samochodem – paliwo zawsze mamy przy sobie i kupimy je w każdym miejscu na świecie. Po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca, waży też bardzo mało. Będziemy ją zabierać do plecaka podczas najbliższego wyjazdu na Islandię, zobaczymy czy nie zostanie skonfiskowana przez służby lotniskowe ;).

 

Źródło: http://www.busemprzezswiat.plPo przeczytaniu 3 stron instrukcji okazuje się, że jednak nie jest taka skomplikowana w użyciu, a do paczki jest nawet dodany specjalny klucz uniwersalny i zestaw naprawczy. Świetnym pomysłem jest składana osłona na wiatr. Testy były wykonywane przy bardzo dużym wietrze i kuchenka spisała się świetnie. Cena kuchenki jest dosyć duża (według Ceneria.pl 490-650 zł), ale przeliczając to na wydatki na butle do zwykłej kuchenki dla osób podróżujących tak dużo jak my, jest to na pewno opłacalny zakup. Szczególnie, że wykonanie sprawia wrażenie, jakby kuchenka miała wytrzymać więcej niż nasz bus ;)

 

 

Pełna wersja tekstu na stronie

http://www.busemprzezswiat.pl/2015/01/kuchenka-turystyczna-wielopaliwowa-optimus-nova-plus-test-recenzja/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com