facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-05-04
 

Opłaty na Zborowie dla wspinaczy spoza PZA

W związku z planami wprowadzenia opłat za wejście na tereny prywatne Góry Zborów Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały" prowadziła negocjacje z dzierżawcą i administratorem terenu Towarzystwem Miłośników Ziemi Zawierciańskiej w sprawie opłat wnoszonych przez wspinaczy udających się na skały tego rejonu.
W ich wyniku ustalono co następuje:

   1. Za wspinaczy zrzeszonych w klubach należących do Polskiego Związku Alpinizmu, ryczałtową roczną opłatę wnosi PZA, w związku z czym wstęp dla nich będzie wolny na podstawie okazania ważnej legitymacji klubu zrzeszonego w PZA. Ważna legitymacja spełniać musi warunki: być imienna, mieć wyraźnie potwierdzone opłacenie aktualnych składek, a klub wystawiający legitymację musi mieć aktualnie opłaconą składkę za członków w PZA (dopilnujcie zarządów swoich klubów).
   2. Wspinacze niezrzeszeni lub nie spełniający kryteriów do wolnego wstępu opisanych w punkcie 1,  mogą wykupić zniżkowy karnet na siedem dowolnych dni, w cenie 10 zł.
   3. Osoby niezainteresowane karnetem zniżkowym ponoszą opłatę dzienną wykupując bilet jednorazowy w wysokości podanej przez TMZZ.

Karnety i bilety zakupić można w stałych punktach sprzedaży wyznaczonych przez TMZZ jak i w terenie u „rangersów” TMZZ. Kupujący otrzyma imienny kwit KP, który jest jednocześnie biletem lub karnetem. Potwierdzenie wykorzystania danego dnia karnetowego następować będzie poprzez stemplowanie datownikiem kwitu KP przez  „rangersów”.

Rozmawiamy także o możliwości wprowadzenia karnetów na inne okresy czasu, by „obciążenie dzienne” było jeszcze mniejsze, oraz ewentualnych zniżkowych biletów jednorazowych dla wspinaczy „jednodniowych”. O wynikach rozmów poinformuję po ich zakończeniu.

Zwracam się z gorąca prośbą do wszystkich wspinaczy o zrozumienie sytuacji, nieutrudnianie pracy „rangersów” i okazywanie im pomocy we wszelkich sytuacjach tego wymagających. 
Dziękuję.

Włodek „Jacooś” Porębski
IŚW Nasze Skały
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com