facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-09-04
 

Ola Taistra pokonała Metallicę IX+ na Mnichu

Upały które panowały ostatnio w Polsce miały swoje plusy - świetna pogoda wprost zachęcała do mocnych przejść w Tatrach:-)

Ola Taistra na Metallica IX+, Mnich/Tatry (fot.David Kaszlikowski)

 

Z tej aury skorzystała Ola Taistra (Mammut, La Sportiva, Toprope), która postanowiła na chwilę zrezygnować ze sportowego wspinania w Hiszpanii i zająć się nieco dłuższym wspinem w okolicy Morskiego Oka. Przesiadka ta zdecydowanie się opłaciła i Ola zaliczyła eleganckie przejście drogi Metallica IX+ na Mnichu:

 

„Fantastyczne wspinanie w przepięknym miejscu uczącym tego co w życiu niezwykle ważne: pokory, cierpliwości, spokoju i wytrwałości.”

 

Metallica oczywiście nie poddała się bez walki. Kilka dni temu, gdy wszystko wskazywało że droga padnie się właśnie teraz…:

 

„A miało być TAK pięknie;-) Przewspinane wszystkie wciagi i stopklatka w ostatnim wyciągu Metaliki nauczyły mnie ze jednak warto znać końcówkę drogi :-D Nie wiedziałam czy mam się z siebie śmiać czy płakać.”

 

Gratulacje dla Oli. To już drugie kobiece przejście tej wymagającej trasy jednak pierwsze indywidualne. Przypomnijmy, że pierwszą dziewczyną, która pokonała Metallicę była Karolina Ośka. Jednak Karolina dokonała tego w zespole z Grześkiem Gołowczykiem i poprowadziła tylko trzy wyciągi, w tym ten najtrudniejszy. Ola działała w zespole z Michałem Górzyńskim i poprowadziła komplet wyciągów.Michał i Ola na szczycieOlę Taistrę wspierają marki:

Mammut, La Sportiva


 

źródło: FB, wywiad środowiskowy

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-03-14
GÓRY
 

Poszukiwania

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-09
GÓRY
 

Tam, gdzie nie zaglądają kruki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-07
GÓRY
 

HIS – czeska alternatywa

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2023-02-23
GÓRY
 

Wipptal na poprawę humoru

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com